Поиск

В ногу з прогресом: в Україні хочуть заборонити тестування на тваринах (відео)

Розслідування зоозахисної ініціативи Uanimals довело, що мінімум два українських інститути продовжують тестування засобів на тваринах.

- Для цього тваринам випалюють очі та накачують хімікатами, - повідомляють зоозахисники.

Покласти край знущанням може новий Технічний регламент на косметичну продукцію.

- Уляна Супрун підтвердила нам бажання припинити тестування, глобально цю позицію підтримують і залучені до роботи парфумери. Нарешті на сайті МОЗ з’явився проект регламенту, до якого, на жаль, є ряд питань. По-перше, не відомо коли заборона вступить в силу, - зауважили вони.

По-друге, не ясно, чи буде вона працювати.

Юристи UAnimals відправили офіційні зауваження, а поки викладаємо коротко:

  • 1. Регламент передбачає заборону тестування лише після затвердження альтернативного методу. Втім тоді регламент має прийматися одразу разом із визначенням такого альтернативного методу, або вказівкою на дату такого прийняття. Бо інакше з`являється можливість на віки вічні відтермінувати реальну заборону.
  • 2. Регламент передбачає виключення, які все ж дозволяють тестування на тваринах. Опис таких виключень досить загальний і це фактично дає змогу обходити заборону. Достатньо «обґрунтованого занепокоєння», аби лабораторія повернула садизм.
- Сподіваємося, МОЗ дослухається до наших зауважень і дійсно припинить тестування косметики на тваринах. Життя дорожче! - додали вони.

Крім того, нагадаємо, що:

Комментарии