​В Музеї історії Києва відкрили виставку «Marry me!/Виходь за мене!»

  1. Главная
  2. Архив
  3. Жизнь
  4. ​В Музеї історії Києва відкрили виставку «Marry me!/Виходь за мене!»
12:58, 12.12.17
Соцпортал

Zenko Gallery представили у Києві проект українських художниць.

8 грудня в Музеї історії Києва відкрилась виставка «Marry me!/Виходь за мене!». Керівник проекту – Яна Афтаназів, куратор та автор ідеї – Тетяна Маліновська, співкуратор – Юлія Нужина. Проект представлено Zenko Gallery. Виставку можна відвідати до 8 січня, 2018.

25 українських художниць представили своє бачення сучасної жінки та її ролі у суспільстві. На відкритті відбулось три перфоманси. Художниця Ніна Мурашкіна показала мовчазну живу інсталяцію «Ні». Чотири дівчини завмерли тримаючи гарбузи, символ відмови у пропозиції шлюбу. «Скажи NO! всім, хто не милий. Не кривись і не криви», – каже художниця, яка сама стала учасницею дійства.

Настя Лойко представила піксельну скульптуру «Собаки-Лизаки». Настя працює в новому актуальному жанрі сучасного арту – наукове мистецтво (science art). На фігури двох собак з проектору був направлений потік комп’ютерних символів, котрі завдяки математичному розрахунку художниці утворювали рухому картину. Супроводом до перфомансу стала музика – так само генерована за допомогою комп’ютерної програми.

Маша Куликовська представила перфоманс, присвячений соціальним обмеженням жінки у суспільстві. Художниця замкнула себе у скульптурі з епоксиду, яку зробила у формі жіночого тіла. Опинившись у середині, Маша виголосила промову, у якій передала свої відчуття від перебування у замкненому, обмеженому просторі, що символізувало стереотипи та соціальні обмеження, які впливають на жінку у сучасному суспільстві. «Для меня це проект не про "весільні плаття" та "вишеньки на торті", а про тіло та межі...», – каже художниця.

На виставці представлено живопис, відео-арт, фотографію, скульптури та інсталяції.

«У своїх роботах українські художниці привертають увагу до серйозних тем через їх метафоричну візуалізацію засобами мистецтва», – каже співзасновник Zenko Gallery Яна Афтаназів.

Учасниці проекту: Аліна Федотова, Наталія Рой, Маша Шубіна, Ганна Москалець, Анна Киселева, Белла Логачова, Тетяна Колесник, Аліна Копиця, Анастасія Подерв’янська, Ніна Мурашкіна, Лариса Стадник, Ольга Селищева, Ганна Надуда, Тая Галаган, Альона Кузнєцова, Ілона Сільваші, Тетяна Маліновська, Анастасія Лойко, Марина Скугарєва, Маша Куликовська, Наталя Луговська, Тереза Барабаш, Анна Бекерська, Олена Домбровська, AltalunaArtGroup.

Партнери проекту: Фонд культурних ініціатив ArtHuss, музейно-виставковий центр “Музей історії Києва”, Baileys, GOLETS, Fabergé, 28, Niche.

Про Zenko Gallery. Галерея є підрозділом ZenkoFoundation. Створена у 2016 році як експериментальний майданчик, що дає можливість творчого самовираження для митців, які ще не встигли отримати публічного визнання, але мають самобутній світогляд та виразну техніку. Діяльність галереї в Україні спрямована на пошук нових талантів серед молодих українських художників та кураторів. Також завданням галереї є представлення робіт українських митців на міжнародних і українських арт-ярмарках та аукціонах. ZenkoGallery представляє власні проекти, які експонуються у різних містах України.Окрім виставкової діяльності галерея проводить онлайн роботу, публікуючи звітність проведених арт-проектів із залученням як власних, так і міжнародних медійних платформ.

Режим роботи МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7):

Пн. – з 11.00 до 16.00 (каса – до 15:15).

Вт.-Нд. – з 11.00 до 19.00 (каса – до 18:15)

Вартість квитка на експозицію – 40 грн., пільговий квиток – 20 грн.

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости