Поиск

В МОН кажуть про збільшення студентів з окупованих територій в українських вишах

Робота освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» сприяла збільшенню майже в двічі кількісті вступників з окупованих територій.

вступ переселенці

Про це повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад, пише Освіта.ua.

Як вказано, після старту роботи освітніх центрів у 2016 році понад 850 абітурієнтів з Донбасу вступили в українських вишів за спрощеною процедурою, тоді як цього року їх кількість досягла 1 600. За цей же період кількість вступників серед кримчан збільшилася від 153 до 265.

За словами Ганни Новосад, цього року освітні центри працювали з 3 червня до 27 вересня.

«Загалом ми спостерігаємо постійне збільшення кількості дітей, які вступають в українські виші як через центри «Крим-Україна», так і через центри «Донбас-Україна». Зазначу, що вступ абітурієнтів з Криму та Донбасу – це завжди перепони зі сторони Російської Федерації, яка окупувала ці території. Усе це спричиняє те, що кількість дітей, які мають доступ до української освіти, все одно не є високою. Тому ми маємо низку заходів задля захисту потенційних вступників. До них, наприклад, належить шифрування особистих даних в наказах про зарахування», – розповіла міністр.

Зокрема, центри «Крим-Україна» цього року працювали на базі 35 закладів вищої освіти в різних регіонах України – Києві, Львові, Одесі, Миколаєві, Харкові, Херсоні, Запоріжжі та Дніпрі. Кримчани могли вступати до вишів, де створені такі центри, на місця державного замовлення в межах встановлених квот. Цього року їх обсяг склав 2 600 місць.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Списки абітурієнтів, що поступили на бюджет та контракт, можна подивитись онлайн.

Комментарии