Поиск

В Міносвіти не підтримали пропозиції "Голосу" про 40-годинний робочий день для вчителів

Пропозиції партії "Голос" про запровадження 40-годинного робочого тижня для вчителів не були підтримані Міністерство освіти і науки.

мон

Про це заявила очільниця відомства Ганна Новосад під час спілкування з пресою в Маріуполі, передає Освіта.ua.

«Я б хотіла звернутись до наших освітян і запевнити, що міністерство категорично не підтримуватиме таких новацій. Очевидно, що наразі ця правка є погано пропрацьованою і не дає відповідей на запитання, як саме будуть захищені вчителі за функціонування такої системи, як ці години будуть обліковуватись тощо. Наша ціль, щоб новий закон «Про повну загальну середню освіту» створив більше можливостей та інструментів для успішної роботи вчителів, а не додатково зарегулював їхню працю», — відзначила Ганна Новосад.

Водночас вона додала, що система оплати праці педагогів потребує реформування. Зокрема, МОН вважає доцільним внести окремі надбавки до зарплати вчителів у посадовий оклад.

«Ненормальна ситуація, коли надбавки за своєю вагою у заробітній платі вчителів можуть переважати над посадовим окладом — це робить вчителів вразливими до зловживань з боку місцевої влади та адміністрації шкіл. Ми виступаємо за те, щоб кількість надбавок була зменшена, але лише за рахунок їхнього внесення в посадовий оклад, від якого буде розраховуватися усе подальше зростання заробітної плати. Наприклад, надбавка за престижність, на нашу думку, має стати частиною посадового окладу вчителя. Також МОН послідовно дотримується позиції, що Уряд і Верховна Рада України мають виконати норму прикінцевих положень закону «Про освіту» і до 2023 року забезпечити найменший посадовий оклад педагогічного працівника на рівні 4 прожиткових мінімумів», — пояснила міністр.

Як відомо, минулого тижня профспілка освітян влаштувала масштабні протести через ініціативи фракції Голос по відміні надбавок та зарахуванню їх до окладу. За даними профспілковців, це зрештою призведе до зниження доходу вчителів. До того ж, вчителі цього року недоотримали надбавок на десятки тисяч гривень.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии