Поиск

В мережі з'явилася карта "найстаріших дерев Києва"

Фахівців картографічної компанії "Візіком" розробили карту найстаріших дерев Києва.

Візіком, карта

Про це вони розповіли на своїй сторінці у Facebook, передають Новини Києва. Соцпортал.

- Відносно нещодавно Київ складався із бруківки, цегли і дерев. Сьогодні їх замінили асфальт, бетон і автомобілі, - відзначили вони, - Останніх у Києві більше 1 мільйона. Скільки дерев і яке співвідношення між ними і машинами достеменно не скаже ніхто. Втім, в деяких районах Києва перевага не на боці виробників кисню.

Причин для цього більш ніж досить. Одна з них, а саме стрімкий ріст столиці за останні двадцять років призвела до витіснення зелених насаджень на периферію міста. Так, згідно зі статистикою ще у 1968 році кількість насаджень у столиці була, як мінімум, на 30% більша, ніж зараз. Саме тому Київ по праву носив статус найбільш «зеленої» столиці Європи.

- Тоді, у 1968 року на одну людину в Києві припадало 24 м2 зелених насаджень. Зараз ця цифра знизилася до 16-18 м2. Для порівняння, у Відні, котрий кілька разів поспіль був визнаний кращим містом світу це 120 м2, - зауважили розробники, - 10 років тому аналітики The Economist Intelligence Unit на замовлення німецького промислового гіганта Siemens спробували визначити «найзеленіше місто Європи». На жаль Київ зайняв останнє, 30-е місце.

Києву є над чим думати. Один із доказів цього твердження – залишки колишньої величі, так звані «видатні дерева» столиці.

Дерев віком від 100 до 900 років у Києві більше сотні. За деякими даними біля 130-140. 20 з них входять до ТОП-500 дерев України. Деякі з них застали часи розквіту Київської Русі і є живими свідками історії нашого народу.

По суті, йдеться про найстаріші пам'ятники нашої історії, ровесників руських городищ, козацьких битв і звільнення столиці від різноликих окупантів.

Деякі дерева Києва і околиць старіші за церкви. Котрі, в свою чергу, дадуть фору будинкам. І перші і другі, і треті пережили пожежі і забудови, знищення і відродження Києва. На жаль, значна частина історичної спадщини столиці, і серед них цілі священні гаї, «канули в лету». Від останнього, Шулявського, лишився один дуб.

- Все погано. Але, можливо, не критично. В цьому переконані еко-активісти з Київського еколого-культурного центру, завдяки котрим відбулося заповідання більшості видатних дерев столиці. В 7 раз виросла кількість місць, які отримали статус «заповіданих», - додалт вони, - З ними і деревами, котрі ростуть на їх території ви можете ознайомитися на карті «найстаріших дерев Києва». Інформація – КЕКЦ, верстка – Візіком. Окремо дякуємо голові Київського еколого-культурного центру Володимиру Борейку за надані консультації та боротьбу за збереження довкілля.

Нагадаємо, раніше фахівцями компанії були розроблені карти:

Комментарии