Поиск

В Європі з'являється все більше фальшивих грошей на руках

За даними Deutsche Bundesbank, в першому півріччі 2019 року зросла кількість фальшивих грошей в побуті

Про це повідомляє www.germania.one.

На сьогоднішній день це 27 579 підроблених купюр, збиток від появи яких становить вже € 1,6 млн (+ 6,7%).

Найбільш популярною для підробки є купюра € 50. Йоханнес Берман, член ради Deutsche Bundesbank, каже, що за перше півріччя 2019 року кількість фальшивок зросла на + 2,5% (27 579) в порівнянні з першою половиною попереднього року (26 900). За статистикою, це сім підроблених банкнот в рік з розрахунку на 10 тис.

Кількість фальшивих € 20 склало 5956 (22%), € 100 - 2232 (8%), € 500 - 596 (2%), € 10 - 421 (1%), € 200 - 281 (1%), € 5 - 188 (1%). Як видно з рейтингу, найчастіше шахраї підробляють купюри номіналом € 50 і € 20. Це пояснюється тим, що дані купюри найбільш ходові і не так часто перевіряються на справжність. До порівняння, купюри номіналом € 100 і € 200 перевіряються на справжність майже завжди.

Як розпізнати фальшивку?

За словами Берман, на кожній купюрі праворуч і ліворуч по краях відчувається рифлення, які дуже важко скопіювати. Класичною особливістю кожної євро-банкноти є водяний знак. Якщо тримати справжню купюру проти світла, то можна побачити голограму богині Європи на правій стороні купюри. При нахилі також змінюється колір номіналу від зеленого до синього. Дотримуючись цих трьох принципів, стати жертвою шахраїв практично не можливо.

Більшість фальшивих грошей надходить з південної Європи. За словами Берман, до фальшування грошей причетна італійська мафія.

Завсім вилучити готівку з обігу у Німеччині не поспішають. За словами Берман, численні громадські опитування показують, що приблизно 88% німців не можуть уявити собі життя без готівки. Близько 75% повсякденних покупок оплачується виключно готівкою. На сьогоднішній день це найбільш прийнятна форма оплати і навряд чи це зміниться в найближчому майбутньому. Євро, на думку Берману, добре встановлена валюта, з високим рейтингом, як на європейському, так і на світовому рівні. До того ж німці вже звикли до неї.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии