Поиск

В Гаазі починається розгляд справи України проти Росії

Сьогодні в Гаазі у Міжнародному суді ООН розпочнеться слухання за позовом України проти держави-агресора Росії. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє заступник міністра іноземних справ Олена Зеркаль.

- Життя людей та їх права – найважливіші серед усіх питань, щодо яких ведеться правова боротьба в рамках протидії агресії Росії. Саме за захистом життя та прав людей, які зазнають дискримінації в окупованому Росією Криму і страждають від підтримуваного Росією тероризму на Донбасі звертається сьогодні Україна до Міжнародного суду ООН. Завтра тут відбудуться слухання щодо запобіжних заходів у справі України проти Росії, поданої 16 січня 2017 року, - пише заступниця міністра.

За її словами, справа стосується порушення РФ положень Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму і Конвенції про ліквідацію усіх форм расової дискримінації. Рішення Суду зобов’язати Росію припинити дискримінацію українців та кримських татар, а також зупинити підтримку терористів на Донбасі поставить РФ перед дилемою: або припинити свою протиправну поведінку, або остаточно перетворитися на країну-парію, з якою ніхто не матиме справи.

- Але справжня одиниця виміру у цій справі – це життя кожної окремої людини, яка страждає від обстрілів, або від безпідставних обшуків і викрадень. Людська гідність - є найвищою цінністю. Тому відстоювати позицію України морально легко, хоч і складно юридично, бо єдине що лишається Росії – ховатися за перекручуваннями фактів, маніпуляціями правом і дурманом пропаганди. Слухання займуть чотири дні і будуть транслюватися онлайн - дивіться і тримайте кулаки. Ваша підтримка дуже важлива!, - зазначає Зеркаль.

Комментарии