Поиск

В Естонії перевірять усіх українців, що мають робочий контракт

Уряд естонії підозрює, що частина українців працює у балтійській країні без належного дозволу

Міністерство фінансів Естонії доручило Податково-митному департаменту виділити значну частину своїх контрольних ресурсів для системної перевірки зловживань при наймі працівників з третіх країн за договорами оренди робочої сили.

Про це повідомляє ERR.

“Як відомо, в Естонії масово працюють громадяни України, які уклали договір з розташованою в Польщі фірмою, але яка відряджає таких працівників в Естонію для роботи на підставі договору оренди. У такий спосіб відбувається ухилення від обмежень і заборон, встановлених Законом про іноземців, які регулюють проживання і роботу в Естонії для громадян третіх країн. Крім того, в Естонії не платять податки з орендованої робочої сили”, – йдеться в листі міністра фінансів Мартіна Хельме, направленому в підвідомчий міністерству Податково-митний департамент.

Міністр висловлює побоювання, що в дуже багатьох випадках мова йде про зловживання.

За його оцінкою, залучення на роботу громадян України таким способом, по суті, не є орендою робочої сили, тому що мова не йде про тимчасове відрядження в Естонію працівника, який працює за кордоном.

У зв’язку з цим Хельме доручив Податково-митному департаменту направити значну частину своїх контрольних ресурсів на “серйозну і системну перевірку” всіх українців, які працюють в Естонії за договорами оренди, їх роботодавців і підприємств-користувачів для виявлення фіктивних трудових відносин.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии