Поиск

В Егейському морі знайшли цвинтар затонулих кораблів

Близько 60 затонулих кораблів виявила експедиція підводних археологів у островів Фурне в східній частині Егейського моря.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Gazeta.ua.

Знахідки відносяться до різних часів і епох - від стародавніх Греції і Риму до Візантії, Нового часу і XX століття. За словами дослідників, по ним можна вивчати історію мореплавства і торгівлі в Егейському, Середземному і Чорному морях - від Північної Африки до Тавриди.

Керівник проекту Джордж Куцуфлакіс каже, що знайдені короблі були торговими.

- 99 відсотків знайдених біля архіпелагу Фурне кораблів перевозили амфори. Такі судини використовувалися для транспортування рідких і сипучих вантажів - вина, олії, рибних соусів, можливо, меду, - каже він.

Велике число кораблетрощ вчені пояснюють складністю навігації в цьому районі. Тут багато підводних скель, мілин, вузьких проток, течій. Вітри раптово змінюють напрямок.

- Концентрація торгових шляхів вабила сюди піратів, вони знаходили тут легку здобич. Багато кораблі могли затонути після пограбування. Але головна причина катастроф - жваве судноплавство, - зазначає один з координаторів проекту доктор Пітер Кемпбелл.

Останки кораблів збереглись по різному. Чим глибше вони лежать, тим менше постраждали від часу і мародерів. 60 метрів практично гарантують, що знахідки залишаться недоторканими.

Нагадаємо, вчені виявили акулу з незвичними очима.

Комментарии