Поиск

В Данії почали виробляти пральний порошок з грибів

Вся справа у ферментах, які здатні відлущувати плями та розщепляти жири навіть при низьких температурах. До того ж такий порошок є виключно органічним продуктом, адже не містить жодних хімічних домішок.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Аграрії Разом.

Ферменти, або ензими - зазвичай досить складні молекули білка, рибозими або їх комплекси, які прискорюють хімічні реакції в живих системах. Кожен фермент, згорнутий в певну структуру, прискорює відповідну хімічну реакцію: реагенти в такій реакції називаються субстратами, а отримувані речовини - продуктами.

Так ось, дослідники з Данії придумали, як змусити гриби розщеплювати споживані ними з'єднання: для цього створили унікальний спосіб виділення ферментів. Органіка, що входить в раціон гриба, має властивості відлущування плям і жиру.

Більш того, екологічний порошок здатний діяти за призначенням при низьких температурах, а це означає, що витрачати зайву енергію на підігрів води не потрібно. І значимий факт: порошок екологічно чистий. Тому через відсутність отруйних хімічних речовин природа від подібних прань не постраждає.

В Данії почали виробляти пральний порошок з грибів

Нагадаємо, знайдено планети загадкового походження.

Комментарии