Поиск

В Америці знайшли мурах, які прикрашають свої мурашники черепами жертв

Конкуруючи з іншим видом мурах-хижаків, ці мурахи прикидаються жертвами, а потім затягують «мисливця» до свого мурашника і розчленовують.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Уніан.

Американські вчені почали більш детально вивчати вид мурах у Флориді, які чомусь прикрашають свої мурашники черепами інших мурах, яких вони вбили. Але, як виявилося, реальність ще більш кошмарна. Тому що цей вид вбиває ворогів імітуючи їхню поведінку, а потім обприскуючи смертельною кислотою, пише Newsweek. Вид має назву Formica archboldi. Його вивчають впродовж більш ніж 60 років. Представники виду живуть в основному на південному сході США, здебільшого в штаті Флорида, а також в деяких районах Алабами і Джорджії.

Дослідники помітили, що мурашники Formica archboldi наповнені відірваними головами іншого виду мурах під назвою одонтомахус. Останні – жорстокі м’ясоїдні хижаки. Тож спочатку вчені припустили, що Formica archboldi просто селяться у вимерлих мурашниках грізного виду. Але деякі експерти допускають, що флоридські мурахи насправді теж хижаки, які полюють виключно на своїх небезпечних родичів. У своєму новому дослідженні вчений Адріан Сміт з Державного університету Північної Кароліни проаналізував, що відбувається, коли флоридські комахи атакують одонтомахусів. Він встановив, що вони хімічно маскуються і вдають з себе здобич.

Власне, флоридські мурахи вкривають себе тим же видом воску, що і мурашник одонтомахусів. Після цього вони обливають мурашиною кислотою свою здобич, роблячи її нерухомою. Вбиту мураху затягують в мурашник і розчленовують. Ця поведінка пояснює наявність великої кількості голів одонтомахусів у колоніях флоридських мурах, які спостерігалися останні 60 років.

мурахи прикрашають свої мурашники черепами жертв

Нагадаємо, орангутанги можуть ділитися своїми спогадами.

Комментарии