Поиск

Уважно придивляйтесь до свого фіскального чеку - є шанс заробити

За виявлення незареєстрованих фіскальних чеків покупцям будуть платити винагороду, а торговців штрафувати

Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт №1073 про виплату компенсації покупцям, які виявлять незареєстровані фіскальні чеки, інформує Ukr.Media.

За відповідний законопроєкт проголосували 249 депутатів.

Зазначається, що перевірка відбуватиметься на підставі чеків, які видають продавці. Такі чеки повинні бути фіскальними, тобто зареєстрованими в податковій службі. У такому випадку податківці будуть отримувати інформацію про реальні оберти торговців і їхні реальні доходи.

У разі, якщо чек не зареєстрований, депутати пропонують звертатись в податкову. Та виплатить компенсацію покупцеві у розмірі 100% вартості купленого товару. Натомість, продавеця оштрафують на 150% від купленої у того одиниці товару. Третина з цих грошей буде направлятись до бюджету.

Народні депутати також підтримали скорочену підготовку цього законопроєкту до другого читання.

Нагадаємо, що з 26 вересня 2018 року в Україні почали тестувати електронні касові чеки.

Відзначимо, що система електронного чека є частиною пілотного проєкту, розпочатого Міністерством фінансів України. В рамках цього проєкту пропонується використовувати новітні реєстратори розрахункових операцій, зокрема, замінити традиційні касові апарати на смартфони, планшети та ноутбуки, на яких встановлено відповідне програмне забезпечення.

Як зазначається, новітні касові апарати будуть «видавати» електронні чеки, які кожен покупець зможе перевірити в системі на справжність через відповідний реєстр електронних чеків.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити відео на гостросоціальну тематику.

Всі новини про соціальне забезпечення в Україні читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии