Пошук

Уряд віддав до Верховної Ради правки до бюджету

Кабінет міністрів схвалив і передав до Верховної Ради набір поправок до державного бюджету-2019. Проект вимагав змін в зв’язку з реорганізацією міністерств

Уряд оптимізував систему головних розпорядників бюджетних коштів та відповідальних виконавців.

Для окремих бюджетних програм потрібно було збільшити або перерозподілити фінансування. Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Зокрема, на програму «Реструктуризація вугільних шахт» додатково виділили 1 млрд грн, щоб своєчасно виплатити зарплату шахтарям і не допустити відключення електроенергії в шахтах.

Уряд збільшив виплати військовозобов’язаним прикордонникам, співробітникам СБУ, Нацгвардії, Головного управління розвідки Міноборони та Управління державної охорони. Відповідно, витрати на національну безпеку і оборону зросли на 1,4 млрд грн.

Фінансування резервного фонду для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій було збільшено на 500 млн грн.

Згідно з пропозицією Мінсоцполітики, на 354,6 млн грн був розширений обсяг фінансування соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Це означає, що 22 тисячі чоловік отримають доплату за роботу в зоні відчуження і оплачувані відпустки. На 787 млн грн виросте фінансування заходів з реабілітації інвалідів.

Ці категорії населення отримають додаткову підтримку за рахунок зменшення витрат на допомогу малозабезпеченим сім’ям, оскільки кількість одержувачів такої підтримки знизилася, адже рівень доходів виріс, а народжуваність скоротилася.

Міністерство розвитку громад і територій запропонувало збільшити витрати на держпідтримку будівництва «доступного житла» за рахунок зменшення фінансування Державного фонду регіонального розвитку. Витрати за цією статтею виростуть на 300 млн грн. Крім того, переселенцям нададуть пільгові довгострокові кредити на покупку житла. На ці потреби направлять 200 млн грн.

Фінансування програм підтримки АПК зменшиться на 750,6 млн грн, так як ці кошти не витрачаються в потрібному обсязі. Фінансування Фонду Президента України щодо підтримки освітніх і наукових програм скорочено через затримку у формуванні фонду.

На 2,2 млрд грн зросли видатки за програмою «Створення єдиної авіаційної системи безпеки та цивільного захисту», тому що реалізація інвестпроекту щодо закупівлі гелікоптерів вимагає більше коштів.

Аналіз виконання доходів свідчить про те, що план з митних надходжень цього року не буде виконаний через зміцнення гривні. Тому в проекті змін держбюджету план по доходах скоротили на 20,4 млрд грн.

План витрат на обслуговування держборгу також скорочено (на 21,6 млрд грн). Це теж обумовлено зміцненням національної валюти, а також правильною стратегією Мінфіну з управління ліквідністю, так як Міністерство фінансів знизило ставки прибутковості по всіх випусках облігацій внутрішньої держпозики.

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.Читайте також:

Комментарии