Поиск

УПЦ має найбільший релігійний потенціал в Україні - Мінкульт

Третина всіх священнослужителів, дві третини всіх православних парафій, три чверті всіх студентів духовних навчальних закладів і майже все православне чернецтво належить до Української православної церкви.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт Міністерства культури України.

"У нинішньому звіті Міністерства культури України "Про мережу церков і релігійних організацій в Україні" зазначено, що на 1 січня 2017 року третина з обрахованих в Україні священнослужителів (10289 осіб) належать до УПЦ. До речі, ці дані майже на 2 тис. осіб занижені порівняно зі статистикою, наявної в Київській Митрополії УПЦ. Ці священнослужителі займаються 12653 релігійними громадами на території України. Кількість цих громад у два рази більше, ніж сумарна кількість громад всіх охоплених звітом релігійних організацій, які називають себе православними (УПЦ КП, УАПЦ, старообрядницька церква і т. д.)", - йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними Мінкульту, 208 монастирях УПЦ трудиться 4807 ченців і черниць.

"Щоб зрозуміти, мало це чи багато, досить зазначити, що чернецтва в УПЦ майже в 20 разів більше, ніж сумарно у всіх інших релігійних організацій, які називають себе православними. Приміром, в УПЦ КП припадає 3-4 ченця на монастир, а в УАПЦ -1-2", - наголошують в УПЦ.

Згідно з вказаними даними в звіті Міністерства культури, в 19 духовних навчальних закладах УПЦ навчається чверть всіх студентів релігійної України, тобто 4788 людина. Це 75% від усіх українців, які прагнуть отримати освіту з православного богослов'я і пов'язати своє життя зі служінням.

Українська православна церква почала 3986 недільних шкіл і 135 засобів масової інформації (з яких - 93 друкованих, 6 - аудіовізуальних, 36 - електронних).

Статистичні дані, представлені Міністерством культури України у звіті "Про мережу церков і релігійних організацій в Україні" прокоментував голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ єпископ Ірпінський Климент.

"Офіційна статистика Міністерства культури України підтверджує незаперечний факт - незважаючи на масштабні утиски прав і свобод віруючих УПЦ, зафіксованих міжнародними моніторинговими організаціями, Українська православна церква є найбільшою релігійною організацією, що має динамічний розвиток і духовний потенціал. Адже кількість її віруючих, вирішили суцільно присвятити себе служінню Богові у священстві і чернецтві в десятки разів перевищує таку ж статистику в інших релігійних організаціях", - зазначив єпископ Климент.

Як наголошують в УПЦ, наведений міністерством культури звіт спростовує дані деяких соціологічних фірм про те, що рівень підтримки УПЦ серед населення України нібито знижується порівняно з розкольниками і уніатами. Адже процентне зіставлення кількості чернецтва є найбільш виразним показником реального церковного життя.

Як повідомляв Соцпортал, у Броварах священик УПЦ МП помер в сауні з дівчатами легкої поведінки.

Комментарии