Поиск

"Укрзалізниця" планує отримати 100 млн кредиту на придбання нових поїздів

"Укрзалізниця" веде переговори про залучення кредиту 100 млн євро Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) для придбання приміських електропоїздів.

Про це повідомляє прес-служба "Укрзалізниці".

"Обов’язкове завершення реформування галузі, створення вертикально-інтегрованих структур і чіткий розподіл по господарських напрямках та функціях, співпраця з місцевими органами влади – серед головних умов надання кредиту в розмірі 100 млн євро Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). У разі дотримання всіх умов цей кредит планується спрямувати на закупівлю нових електропоїздів для приміського сектору. Про це стало відомо під час чергової зустрічі представників ПАТ «Укрзалізниця» та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) днями в Києві", - йдеться в повідомленні.

Серед умов надання кредиту іноземні банкіри називають укладання договорів між обласними адміністраціями та ПАТ «Укрзалізниця» - так званих договорів про публічні послуги.

"Такі договори – широка світова практика, вони визначають функції та відповідальність замовника – місцеві органи влади, та перевізника – в даному випадку ПАТ «Укрзалізниця». Зокрема, такими договорами чітко зафіксовані параметри обсягів та якості перевезень, а також покриття недоотриманих внаслідок тарифного регулювання доходів для забезпечення беззбитковості перевезень", - додали в прес-службі.

Таким чином, на сьогодні місцеві органи влади мають реальну можливість забезпечити високоякісні приміські залізничні перевезення для мешканців своїх територій, зазначили в "Укрїалізниці".

Проект дозволить придбати 5-6 нових електропоїздів, які курсуватимуть за визначеним спільно з органами місцевої влади маршрутами та спільно узгодженим графіком. Така кількість рухомого складу за умови раціонального його використання достатня для забезпечення перевезень в певній області.

Як повідомляв Соцпортал, "Укрзалізниця" попередила про збої при купівлі квитків онлайн.

Комментарии