Поиск

«Укроборонпром» вирішив відмовитися від радянських стандартів

Концерну доручено утворити робочу групу із залученням представників Міноборони та фахівців із стандартизації з метою удосконалення системи виконання ДОЗ.

Ідеться про необхідність внесення змін до чинних державних стандартів. Їхня мета – спростити процес виробництва і прийомки військової техніки, а також зменшити витрати і скоротити відповідні терміни.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на прес-службу «Укроборонпрому».

Пропонується скасувати застарілі, неактуальні у сучасних умовах вимоги часів СРСР, передбачені цими документами.

Приміром, чинні стандарти вимагають від військової техніки забезпечити вимоги радіаційної стійкості. В Україні не існує відповідних технічних умов для таких випробувань. Аби їх здійснити, український виробник мав би вдатися до послуг відповідного закладу у м.Семей (Казахстан).

Іншими надмірними вимогами є забезпечення роботи приладу в умовах температури до -50С, якої не існує в українській природі, а також – повну функціональність в умовах розрідженого середовища, тощо.

Окрім того, робочій групі доручено разом з Міноборони ініціювати створення єдиного конкурентного середовища для українських і іноземних виробників. Адже наразі при закупівлі продукції іноземних поставщиків, умови до них встановлюють нижчі, аніж до українських.

Вирішення порушених проблем дозволить прискорити процес виготовлення і передачі бойової техніки у війська, із збереженням належного рівня якості.

Нагадаємо, в Україні операції з криптовалютами можуть звільнити від податків.

Комментарии