Поиск

Українського журналіста підозрюють у держзраді через замовні статті для Росії

На Житомирщині слідчі СБУ оголосили про підозру в державній зраді блогеру-журналісту, який готував антиукраїнські матеріали за вказівкою російських кураторів.

Про це повідомляє прес-служба управління СБУ області.

Правоохоронці встановили, що житомирський журналіст з 2014 року на замовлення керівництва пропагандистських державних російських інформагентств створював замовні публікації.

-Тематику та бажаний зміст матеріалів він отримував поштою або на месенджер. Гонорари за публікації зловмисник отримував через міжнародні системи онлайн-розрахунків. Підготовлені журналістом авторські статті, із потрібними кремлівським кураторам акцентами, публікувалися на шести сайтах, які адмініструвалися з Росії і тимчасово окупованих територій України,

- йдеться в повідомленні.

Як зазначається, спочатку журналіст підписував матеріали справжнім прізвищем, але згодом перейшов виключно на псевдоніми.

-Були проведені лінгвістичні і судово-психологічні експертизи текстів. Вони засвідчили їхній маніпулятивний вплив на свідомість читачів та підбурювання аудиторії на вчинення конкретних дій на шкоду суверенітету і незалежності нашої держави. За висновком експертів, матеріали за семантико-лінгвістичним наповненням також містять заклики до розпалювання національної ворожнечі всередині країни та між Україною та сусідніми дружніми державами,

- зазначають у прес-службі.

СБУ також провела обшуки за місцем проживання блогера. Під час них виявили комп’ютерну техніку з доказами листування з російськими кураторами та підготовки антиукраїнських матеріалів.

У зловмисника вилучили копії укладених із державними інформагентствами Росії угод на підготовку замовних статей, акти прийому-передачі робіт за обумовлений гонорар та банківські картки, на які перераховувалися гроші.

Як повідомляв Соцпортал, російський журналіст загинув в Сирії.

Комментарии