Поиск

Український омбудсмен вимагає визнати Сенцова та Кольченка громадянами України

Омбудсмен ініціює підготовку та направлення до Генерального секретаря Ради Європи Декларації, у якій саме і буде визначатись термін «громадянин».

Зокрема, у документі йтиметься про те, що всі громадяни, які на момент анексії Криму проживали на півострові, були і залишаються громадянами України. Адже весь цивілізований світ визнає, що Крим – це Україна.

Про це повідомили у прес-службі Уповноваженого.

Денісова наголосила, що у пункті 4 статті 3 «Умови передачі» Конвенції зазначено, що будь-яка держава у будь-який час має право за допомогою декларації, направленої на ім'я Генерального секретаря Ради Європи, визначити в частині, що стосується даної держави, як вона розуміє термін «громадянин» у рамках Конвенції.

Як повідомлялося раніше, Російська Федерація відмовляється передати Олега Сенцова та Олександра Кольченка відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб, тому що не визнає їх українського громадянства. В той же час Людмила Денісова наголошує, що аргументація російської сторони щодо автоматичного набуття Олександра Кольченка та Олега Сенцова громадянства РФ після анексії Криму не може бути прийнята. Оскільки це суперечить імперативним нормам загального міжнародного права.

Нагадаємо, експертка розповіла, як держава допомагає колишнім полоненим.

Комментарии