Поиск

Українські виші розпочали прийом на контракт і переведення на вакантний "бюджет"

З 1 серпня вищі навчанні заклади розпочали прийом абітурієнтів на контракт. Окрім цього, до 9 серпня триватиме переведення на вакантні місця бюджету.

Це будуть ті місця, правом вступу на які не скористаються рекомендовані на них вступники, повідомляє Освіта.ua.

Подати документи, що підтверджують право на переведення, вступник має не пізніше 6 серпня. За всіма спеціальностями право на переведення мають ті вступники, в кого є передбачені законом пільги. Зокрема, першою категорією переведення, незалежно від конкурсного бала, є діти загиблих захисників України.

Наступні категорії, переведення яких залежить від конкурсного бала, – діти учасників АТО, особи з інвалідністю І, ІІ груп та діти з інвалідністю віком до 18 років, діти шахтарів (певні категорії), внутрішньо переміщені особи, діти з багатодітних сімей (5 і більше) тощо.

Переведеними можуть бути вступники на спеціальності, яким надається особлива підтримка. Йдеться про підтягування списків черговиків по широкому конкурсу. Таке переведення можливе за наявності місць та відсутності претендентів на них з числа пільгових категорій.

Важливо, що для переведення на бюджетні місця вступники попередньо обов’язково мають бути зараховані на контракт.

Це зарахування розпочалося 1 серпня після 12.00 години. Статуси заяв таких абітурієнтів на сайті Інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA» будуть змінюватися зі статусу «Допущено» на статус «Рекомендовано (контракт)». Строки зарахування абітурієнтів на контракт визначаються Умовами прийому закладу вищої освіти.

Всі новини освіти, вступу та ЗНО читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии