Поиск

Українські винахідники створили евакуаційний модуль, що перетворює будь-який транспорт на реанімобіль

Модулі будуть корисні не лише військовим, а й медикам та поліцейським

Вінницькі та харківські фахівці розробили евакуаційний модуль, який перетворює будь-який транспорт на реанімобіль, повідомляє “Армія Inform”.

Модуль можна застосовувати, як у авто, так і у літагу чи гвинтокрилі. Він обладнаний всім необхідним для того, щоб безпечно евакуювати вкрай важкого пораненого та при цьому паралельно здійснювати для порятунку життя інтенсивну терапію, вводити медикаменти, робити кисневі інгаляції, штучну вентиляцію легень. Одночасно є можливість відслідковувати стан пацієнта на моніторах з фіксацією всіх важливих життєвих функцій. Пристрій розрахований на двох поранених.

“За нашими пропозиціями та технічним замовленням харківські інженери виконали проектно-випробувальні роботи санітарного модуля. Наш пристрій розрахований на одного-двох поранених (хворих) на ношах та є ніби маленьким “саркофагом” для безпечного перевезення пацієнта. Він може монтуватися в будь-який транспорт: вантажний автомобіль, літак, вертоліт”, – сказав заступник начальника Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону полковник Столяренко.

За його словами, подібні санітарні модулі є в багатьох країнах світу. Їхня вартість – від 500 тисяч доларів за найпростішу конструкцію фактично без медичного обладнання. Вінницькі медики знайшли вітчизняного виробника, готового виготовляти ці конструкції за ціною від 100 тисяч доларів.

Він також підкреслив, що такі створені вінницькими та харківськими фахівцями модулі будуть корисні по всій території України: наприклад, їх можуть використовувати поліціянти, рятувальники та цивільні медики.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии