Поиск

Українські правоохоронці вивчають методику Європолу

Україна на крок ближче до методики ЄВРОПОЛУ з оцінки загроз, пов’язаних із тяжкими злочинам та організованою злочинністю.

Українські правоохоронці вивчають методику оцінки загроз, пов’язаних із тяжкими злочинами та організованою злочинністю (SOCTA), відповідно до стандартів Європолу під час тренінгу, що наразі триває в Києві з 12 по 16 червня. Навчальний курс, організований Консультативною місією ЄС в Україні (КМЄС), викладають експерти Європолу.

Мета тренінгу — забезпечити набуття фахівцями правоохоронних органів України аналітичних навичок та вмінь, необхідних для розробки української моделі SOCTA з урахуванням наявних ресурсів та місцевої специфіки. У тренінгу взяли участь представники всіх правоохоронних органів України, задіяних у боротьбі з тяжкими злочинами та організованою злочинністю (Національної поліції, Служби безпеки, Державної фіскальної служби, Генеральної прокуратури, Державної прикордонної служби України), а також вчені та науковці.

Виступаючи на церемонії відкриття тренінгу разом із заступником міністра внутрішніх справ Тетяною Ковальчук, яка відповідає за стратегію розвитку МВС, заступник Голови КМЄС Жоель Ваштер зазначила: «Як свідчить досвід країн-членів ЄС, SOCTA допомагає правоохоронцям визначати пріоритети у боротьбі з організованою злочинністю та тяжкими злочинами. Вам, як і мені, французькому жандарму, добре відомо, що через обмеженість ресурсів і брак часу з усіма злочинами одночасно впоратися неможливо».

Жоель Ваштер також додала: «Що більше детальної інформації ви винесете для себе з цього тренінгу, то краще ви та ваше керівництво зможете визначати свої пріоритети і, відтак, обирати відповідну стратегію. SOCTA може також допомогти вашому керівництву підвищити рівень обізнаності щодо роботи вашого відомства та заручитися підтримкою на політичному рівні з метою отримання технічних та фінансових засобів для боротьби з тяжкими злочинами та організованою злочинністю».

Тренінг є продовженням навчального візиту керівництва українських правоохоронних відомств до штаб-квартири Європолу в Гаазі, який було організовано за фінансової підтримки КМЄС. Місія і надалі планує підтримувати та координувати співпрацю між Європолом та українською стороною.

Комментарии