Поиск

Українські фахівці готують ноу-хау в сфері громадського моніторингу якості повітря в Україні

25 вдосконалених міні-станцій найближчим часом будуть презентовані і встановлені в п'яти промислових містах України: Харкові, Кривому Розі, Запоріжжі, Дніпрі, Краматорську.

Українські фахівці готують ноу-хау в сфері громадського моніторингу якості повітря в Україні

Громадський моніторинг якості повітря вимагає застосування одночасно ефективних, простих і доступних технічних рішень. Для вирішення цієї проблеми команда «Eco city» за сприяння «Арніки» розробила нове покоління станцій моніторингу незалежного громадського моніторингу якості повітря "ОКСИДЖЕН".

Завдяки ряду технічних оновлень станції отримали нові функціональні можливості і вдосконалений дизайн, який враховує особливості моніторингу якості повітря в житлових кварталах.

На відміну від традиційних пилемірів, станції "ОКСИДЖЕН" нададуть нові можливості оцінки якості повітря за сімома показниками: зважені частинки РМ10 і РМ2.5, азоту діоксид, вуглецю оксид, аміак, формальдегід, приземний озон, сумарні органічні речовини. П'ять з цих забруднюючих речовин входять в пріоритетний список "А", щодо яких проводиться оцінювання якості повітря згідно з новим Порядком державного моніторингу в сфері охорони атмосферного повітря (ПКМУ від 14 серпня 2019 р № 827).

Розширені функціональні можливості дозволять не тільки отримувати оперативні дані про якість атмосферного повітря, а й накопичувати великі дані для оцінки і прогнозування індексів забруднення і ризиків для здоров'я населення. Детальна презентація технічного рішення за участю експертів і громадськості відбудеться найближчим часом. Поки що партнери проекту - громадські екологічні ініціативи підбирають локації для установки станцій моніторингу.

Чеська сторона зазначила повну відкритість і компетентність команди «Eco city», а також готовність до всебічного розвитку альтернативної системи громадського моніторингу якості повітря в Україні.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии