Поиск

Українські чоловіки очікують від дружини покірності та виправдовують зґвалтування - дослідження

Інститут демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН провів дослідження "Сучасне розуміння маскулінності: ставлення чоловіків до гендерних стереотипів і насильства щодо жінок".

Звіт дослідження опублікований на сайті ФН ООН, передає ТСН.

На результати дослідження звернули увагу активісти Ліги захисту прав жінок "Гармонія Рівних". Так, 70% чоловіків підтримують думку про те, найважливіша роль жінки - піклуватися про дім та готувати для родини. 63% стверджують, що дружина повинна піклуватися про маленьких дітей.

67% чоловіків переконані, що їй має належати вирішальне слово в родині, а жінка повинна бути поступливою. Разом з тим, 36% впевнені, що нести відповідальність за планування сім’ї має жінка, і відповідно попередження вагітності – її обов’язок.

При цьому 20% опитаних хочуть, щоб їхня обраниця була цнотливою, а використання жінками контрацепції, на їхню думку, формує передумови для надмірної сексуальної свободи. А 66% чоловіків вважають, що жінка повинна прагнути догодити чоловікові. Зокрема, вони очікують, що жінка відразу погодиться на інтимні стосунки.

Окрім цього, 37% хочуть, щоб жінка заробляла менше за них, а 10% взагалі вважають, що жінка має терпіти насильство, аби зберегти сім’ю.

Також приголомшує ставлення опитуваних до жертв сексуального насильства. Половина респондентів вважають жінку винною у зґвалтуванні, якщо вона вживала алкоголь чи наркотики. 43% стверджують, що у випадках сексуального насильства слід зважати на те, чи була жінка розбірлива у стосунках і яку репутацію мала. 33% опитаних сумніваються, чи було зґвалтування у випадку, якщо жінка не чинила фізичного супротиву. На думку 23% - у деяких випадках жінка взагалі сама хотіла, щоб її зґвалтували, а 19% вважають, що це жінки зазвичай своїми діями призводять до таких ситуацій.

Комментарии