Поиск

Українська армія занадто велика для скромного оборонного бюджету України

Експерти визнають, що 250 тис. військових - занадто велика армія для скромного оборонного бюджету України, який зараз складає трохи більше 2,5 млрд євро.

Про це йдеться у статті Галини Корби "Українська армія розбігається: чому і як це зупинити" на BBC,

- Для порівняння європейським країнам 100 тис. особового складу обходиться приблизно в 10 млрд євро. Тобто український оборонний бюджет мав би складати 25 млрд євро, - пише авторка, - Україна могла б скоротити своє військо, щонайменше, на 30%, одночасно покращивши забезпечення тих, хто залишився.

Але для цього, за її словами, доведеться динамічно проводити реформи. Зокрема, автоматизувати бойове управління і взяти на озброєння нові зразки ракетних засобів ураження, які повинні компенсувати меншу чисельність армії у випадку наступу Росії.

Крім того, професійний рівень тих військових, які залишаться, має суттєво зрости.

- Ми сьогодні не можемо дати нашим солдатам дорогі, технологічні зразки озброєнь, - пояснив Олексій Арестович - Кадри занадто швидкоплинні, вони ігнорують заходи безпеки і не хочуть вивчати складну зброю. Ми маємо проблему навіть з використанням мінометів.

Реформи мають зробити службу в армії професією з кар'єрними перспективами навіть для рядових та сержантів, коли контракти підписують на 5-10 років.

- Це має стати справжньою професією, яка дає становище в суспільстві, а не можливість перебитись між полуницею в Польщі і будівництвом в Підмосков'ї, - пояснює Арестович. - Якщо ми будемо реформувати армію в тому ж темпі, як і все суспільство, ми її втратимо.

Комментарии