Поиск

Україні прогнозують небачений досі вірус грипу

В Україну іде новий вид грипу.

Про це повідомляє newsnetwork.tv, передає Cоцпортал.

Цього року вируватиме штам "сінгапур", який у минулому сезоні зустрічався лише частково.

Загалом очікується циркуляція більше трьох штамів вірусу, каже лікар-епідеміолог Алла Міроненко.

Алла Міроненко, лікар-епідеміолог:

"Колорадо" – это штамм викторианской линии, которая у нас превалировала. 70% больных, которые у нас были в прошлом году, были инфицированы именно этим вирусом викторианской линии. Этот "колорадо" тоже относится к викторианской линии, хоть и принципиально отличается. А ямагадской линии в наших вакцинах нет. Но у нас в прошлом году и ямагадской линии циркулировал – это не новый вирус, он у нас и был. Но он, кстати, превалировал в странах Европы в прошлом году. А в Соединенных Штатах превалировал тот "сингапур", которого мы ждем в этом году. Поскольку он в прошлом году не вошел список вакцин для стран северного полушария, он сделал высокий уровень смертей среди пожилых в Соединенных Штатах".

За симптомами "сінагапур" мало відрізняється від попередників. Проте відзначається більшими ускладненнями на бронхо-легеневу систему.

Лікарі відзначають, що вакцина, яка незабаром має поступити в Україну трикомпонентна – проти вірусів типу "сінгапур", "мічіган" та "колорадо". Спалах хвороби очікуюється на початку листопада.

Алла Міроненко, лікар-епідеміолог:

- К нам в страну четырехкомпонентные не попадают. Их делают меньше, и они, наверное, по Европе расходятся.

Цього року рівень захворюваності очікується вище, ніж у минулому. Нагадаємо, у 2017-му році лише за офіційними даними МОЗу від грипу померла 391 особа.

Нагадаємо, щораніше стало відомо, коли Україні чекати на епідемію грипу.

Комментарии