Пошук

Україна продала томатів майже на 8 мільйонів доларів

Такими є дані за перші 8 місяців цього року. Але це на третину менше ніж за аналогічний період 2017 року.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Аграрний тиждень.

За результатами перших 8 місяців 2018 року експорт українських томатів склав 10,71 тис. т, в грошовому виразі - $7,98 млн, що майже на третину менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Основними покупцями українських помідорів стали: Білорусь - на $5,5 млн (7,39 тис. т), Польща - на $1,6 млн (1,79 тис. т) і Латвія - на $213 тис. (285 т).

Також, за даними ГФС, основним імпортером зарубіжних овочів, зокрема, ранніх томатів і огірків в Україну є Туреччина, частка імпорту якої збільшилася з 76,8% у 2012 році до 96,8% в січні - квітні 2017 року.

Причиною активного збільшення частки турецьких овочів на українському ринку стало в тому числі і загострення відносин з Росією, після чого Туреччина наростила обсяги експорту в Україну. Це також викликало посилення цінової конкуренції між вітчизняними городниками і імпортерами.

Найбільшу частку в структурі імпорту овочевої продукції займають томати - 75%, другі за вагомістю - огірки. Причиною цього є конкурентна ціна в порівнянні з місцевими виробниками і популярність цих овочів серед українців.

Нагадаємо, Україна продала продукції садівництва майже на 160 мільйонів доларів.

Комментарии