Пошук

Україна найняла голландських юристів для подальшої судової боротьби за «скіфське золото»

Українська сторона заплатить 12,5 мільйонів гривень адвокатам з Нідерландів, які прдствлятимуть її інтереси а пеляційній інстанції щодо повернення в Україну цінностей кримських музеїв, які напередодні анексії півострова виставлялися в одному з Голландських музеїв. Іза рішення Окружного суду Нідерландів мали бути повернуті в Україну.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Українські новини.

Мін'юст уклав контракт з голландською фірмою "Bergh Stoop & Sanders N.V." на поставку в поточному році юридичних послуг у справі проти Амстердамського археологічного музею Аллард Пірсона, який зберігає українську колекцію "скіфського золота".

Сума угоди - 375 980 евро (еквівалент 12,5 млн гривень), також вказується, що погодинна оплата послуг 7 голландських юристів - 310 євро/год.

При цьому в договорі йдеться, що до процесу буде ще залучено третю особу - українська фірма "Сергій Козьяков і партнери" (власник - голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков), послуги її 3 юристів вартуватимуть 180 євро/год.

Всього планується сплатити 120 годин роботи юристів фірми "Сергій Козьяков і партнери" за 21 тис. євро.

Юридичні радники зобов'язані будуть супроводжувати справу в суді і, крім того, зберігати в найсуворішому секреті інформацію про хід процесу.

Предметом спору була колекція з 565 експонатів, наданих Центральним музеєм Тавриди, Керченським історико-культурним заповідником, національним заповідником "Херсонес Таврійський" і "Бахчисарайським історико-культурним заповідником" Амстердамському археологічному музею Аллард Пірсона для експонування 6 лютого - 28 травня 2014 року в рамках виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі".

На початку анексії Росією Криму експонати перебували в Амстердамі, але по завершенню виставки нідерландська сторона, незважаючи на надані раніше гарантії, заявила про неможливість повернення колекції Національного музею історії України, мотивуючи це можливими претензіями з боку кримських музеїв.

Кримські музеї за підтримки Росії подали апеляцію на рішення суду повернути колекцію Україні.

Нагадаємо, РФ готується розмістити ядерну зброю у Криму.

Комментарии