Поиск

Україна могла б стати Фінляндією - економіст

​​На зорі незалежності Україна мала рівень ВВП, віщий, наприклад, ніж в Ізраїлю. При цьому структура економіки відповідала критеріям розвинутої країни зі значною часткою машинобудування (30%) і відносно незначною видобувної промисловості (10%).

Наразі ж все змінилось з точністю навпаки через вкрай непродумані неоліберальні реформи, відсутність чіткої стратегії розвиту та значний тіньовий ринок з виведенням у офшори прибутків, рівних третині бюджет. Однак все могло бути інакше, якби разом із здобуттям незалежності Україні вдалося зберегти отриману у спадок від соціалізму структуру економіки, вважає кандидат економічних наук, активіст "Соціального руху" Захар Попович.

"Гіпотетичні можливості незалежної України: Україна могла стати Фінляндією. Адже у 1990 країна мала більш розвинену економіку, та маючи один з найпотужніших на той час у світі центрів компютерної науки (Інститут Кібернетики), потужну радіо-електронну промисловість та високоякісну вищу освіту Україна могла б стати світовим лідером у виробництві мобільних телефонів та ініціатором руху за вільне програмне забезпечення. Можливо, ми б тепер користувалися мобільними телефонами ROSAVA, а не NOKIA (у 1990 також була торговою маркою автомобільних покришок) та операційною системою Shevus, а не Linux (за прізвищем якогось українського, а не фінського студента)", - вважає економіст.

Також, за його словами, на Україну могла б чекати і доля Словенії - країни з одними з найвищих зарплат в ЄС.

"У 1990 році країна мала більші потужності та кращі технології з виробництва телекоммунікаційного обладнання та, можливо зараз у Східній Європі домінувало б ADSL обладнання не словенської ISKRATEL та китайських HUAWEI та ZTE, а які небуть ЧеЗаРа (Черніговський завод радіоприладів), або НВО Квант", - припускає Попович.

Як повідомляв Соцпортал, Google створив новий дудл до Дня Незалежності України.

Комментарии