Поиск

Україна готова перекрити транзит російського газу

Міністр енергетики заявив, що з 1 січня 2020 року країна готова припинити транзит.

Україна готова перекрити транзит російського газу

Про це 4 листопада в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV заявив міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

Він додав, що в підземних сховищах рекорна кількість газу, якого вистачить на зиму.

Водночас міністр наголосив, що для України підписання нового договору про транспортування газу є пріоритетом.

- Ми активно працюємо з нашими європейськими партнерами, щоб підписати за новими європейськими правилами договір із "Газпромом". Якщо говорити про газ, а я є безпосереднім учасником переговорів щодо підписання транзитного договору, ми готові до зупинки транспортування українською територією. Зараз в українських газосховищах рекордна кількість газу. Проте ми ні в якому разі не виключаємо пріоритетності підписання договору на транспортування газу, – сказав Оржель.

За його словами, переговорний процес щодо газу має повністю відкидати політику.

- Фактично ми використовуємо ті правила, які працюють у Європі. Нас не можна шантажувати. Якщо ми забезпечуємо транзит газу у Європу, якщо ми забезпечуємо чіткі визначені обсяги, це означає постійне постачання газом ринків Європи. Це означає, що є конкуренція і зменшення ціни для європейських споживачів", – додав міністр енергетики.

28 жовтня у Брюсселі відбулися переговори за участю представників України, Росії та Єврокомісії. Під час консультацій обговорили тарифи на транзит, обсяги транзиту і впровадження європейських правил ринку газу в Україні після 2019 року.

Наступний раунд переговорів відбудеться до кінця листопада, повідомив міністр енергетики РФ Олександр Новак. Він назвав переговори конструктивними, оцінивши їх "дуже позитивно". Віцепрезидент Європейської комісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що розчарований результатом консультацій.

Нагадаємо, виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко розповів про суть нового позову компанії до «Газпрому».

- Тепер щодо наших позовних вимог в новому арбітражі. Перше і головне - ми вимагаємо переглянути транзитний тариф, - пояснив він.

На думку Вітренко, суд повинен переглянути транзитний тариф, так як з 2009 року відбулися «істотні зміни в порядку формування транзитних тарифів», а також тому, що чинна угода не відповідає рівню тарифів на ринку ЄС.

- Фактично мова йде про різницю між тим, що ми отримали за транзит, і повинні отримати за переглянутими тарифами. Така різниця становить $ 11,8 млрд (плюс відсотки). Саме таку суму ми і вимагаємо в якості компенсації, - пояснив виконавчий директор «Нафтогазу».

Всі новини економіки України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Читайте також:

Комментарии