Поиск

У ВР хочуть посилити відповідальність за руйнування пам’яток культури

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 8202 про посилення санкцій за нанесення шкоди об’єктам культурної спадщини. "За" проголосували 228 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію засідання вів офіційний канал "Рада".

Законопроект передбачає захист не тільки пам'яток, а й щойно виявлених об'єктів культурної спадщини та їх частин.

Відповідно до документу, протягом 3 років після продажу пам'ятки чи щойно виявленого об'єкту культурної спадщини орган охорони спадщини зможе через суд отримати право викупити об'єкт.

Коли об’єкту загрожує пошкодження чи знищення, власнику надсилають не тільки попередження, а й договір про примусовий викуп у нього об’єкту. Власника пропонують обмежити у часі - йому надається місяць на те, щоб подбати про будівлю. Не встиг - суд за позовом органу охорони культурної спадщини зможе ухвалити рішення про визнання договору про викуп укладеним. Відповідно, так можуть визнати право власності за відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування.

У чинному законі "Про охорону культурної спадщини" значиться, що ціну визначають сторони. А згідно із законопроектом ціна визначається у грошовій оцінці відповідно до нормативів та методик, затверджених Кабміном.

Окрім того, пропонують підвищити штрафи за шкоду об'єктам культурної спадщини.

Згідно із законопроектом, нести відповідальність зможуть не тільки власники обєктів, а й користувачі та орендарі.

Як повідомляв Соцпортал, у Харкові вандали облили фарбою пам'ятник воїнам УПА.

Комментарии