Поиск

У виході Британії з Євросоюзу найбільше незацікавлені пінгвіни

На думку багатьох зоозахисників вихід Британії з Євросоюзу призведе до скорочення фінансування програм ЄС щодо збереження пінгвінів, адже значна частина пінгвінів проживають саме на заморських територіях Великої Британії. Натомість, в уряді країни запевняють, що виконають усі зобов’язання взяті на себе щодо охорони довколишнього середовища.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Politico, передає Соцпортал.

У виході Британії з Євросоюзу найбільше незацікавлені пінгвіни

Групи захисту дикої природи у Великій Британії та її заморських територіях стверджують про свою "гостру стурбованість" щодо майбутнього фінансованих ЄС проектів збереження видів у Британії та її територіях за кордоном. За їх словами, британський департамент довкілля не висловив жодних зобов’язань щодо фінансування програм після 2020 року, коли завершиться перехідний період для Brexit і це матиме жахливі наслідки для зникаючих видів.

Королівське товариство захисту птахів і неурядова організація Falklands Conservationстурбовані тим, що програми збереження видів ЄС не будуть замінені. Зокрема, їх непокоїть, що без грантів від LIFE (Фінансовий інструмент для навколишнього середовища) та BEST (Біорізноманіття та екосистемні послуги на територіях за кордоном) світові зусилля зі збереження рідкісних та унікальних видів будуть під загрозою.

Так, продовження фінансування від фонду LIFE гарантовано в рамках поточного єдиного "вікна витрат" ЄС лише до 2020 року.

У британському уряді стверджують, що країна і так взяла на себе лідерство у плані збереження довкілля і важливих видів.

- Оскільки ми виходимо з ЄС, у нас з’являється унікальна можливість створити навіть яскравіше, зеленіше майбутнє для Сполученого Королівства на його умовах. Ми визнаємо важливість державного фінансування у підтримці цієї сфери і ми вивчаємо можливості надання коштів після виходу з ЄС - заявили в уряді Британії.

Нагадаємо, в Америці виявили ящірку-дайвера.

Комментарии