Поиск

У Верховній Раді пропонують відмовитись від патентів на лікарські засоби

Аби в аптеках з’явилися дешеві препарати, пропонують відмовитися від патентів.

У Верховній Раді пропонують відмовитись від патентів на лікарські засоби

До Верховної Ради подано проект закону №2089 щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян, повідомляє телеграм-канал "Блог Юриста".

Найбільш радикальним нововведенням є пропозиція відмови від патентів. Саме гроші, сплачені за патент, становлять основну частку вартості дорогих ліків. Аби досягнути зниження цін на деякі групи препаратів, планується створення їх нових форм на українському фармацевтичному ринку.

Проте відмова від патенту поширюватиметься не лише на цілющі засоби, а й на методики лікування та діагностики. Схожа система у сфері охорони здоров’я, як стверджують нардепи, уже успішно функціонує у Великій Британії.

Крім помітного зниження цін на відомі препарати, такі зміни в законодавстві можуть принести й недоліки: зниження якості; неможливість запатентувати нову форму або отриману у результаті досліджень нову властивість лікарського засобу; витрати на медичні розробки для створення українських аналогів препаратів.

Що таке "патент на ліки"?

Патент видається за умови відповідності трьом критеріям патентоздатності (новизна, винахідницький рівень, промислова придатність);

  • Патент видається на 20 років, з можливістю подовження на додаткові 5 років (максимум 25 років);
  • Один лікарський засіб захищається відразу декількома патентами:

- патент на речовину (первинний патент); - патент на перехідну речовину у виробництві (вторинний патент); - патент на метод лікування (вторинний патент); - патент на оболонку таблетки (вторинний патент), тощо;

  • Управління життєвим циклом продукту або практика «вічного озеленення» патентів

У Верховній Раді пропонують відмовитись від патентів на лікарські засоби

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Комментарии