Поиск

У Варшаві встановили пам'ятні дошки, присвячені боротьбі з УПА

У найближчі дні на Могилі невідомого солдата у Варшаві відкриють дві нові меморіальні дошки, присвячені захисникам польських поселень на Волині і в південно-східній Малопольщі.

Про це в середу, 8 листопада, повідомив державний секретар в Міністерстві національної оборони Польщі Міхал Дворчік, повідомляє "Польське радіо" .

"Таблиці встановлені з ініціативи міністра національної оборони Антоні Мацеревича. Зокрема, вони увічнять солдатів, які захищали місцеву польську громаду від українських націоналістів з ОУН-УПА", - сказав Дворчік.

Меморіальні дошки присвячені подіям, зокрема, в селах Коритниця (12 березня 1944 року), Нароль (21-22 травня 1944 року), Річиця (2 червня 1944 року) і Бірча (1945-1946 роки).

Це чергові меморіальні дошки на Могилі невідомого солдата у Варшаві. Останнє відкриття пам'ятного знака на одній з колон цього меморіалу, присвяченого так званим Проклятим солдатам, сталося 15 серпня 2016 - в День Війська польського.

Глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович обурився установкою цих пам'ятних дощок.

"На Могили невідомого солдата у Варшаві (місце обов'язкового відвідування міжнародними делегаціями) з'явилася таблиця з вшануванням польських воїнів, загиблих в боротьбі з УПА. Серед загиблих на території Польщі в боротьбі з українськими повстанцями найбільше було саме представників комуністичної безпеки. Тому тепер в Польщі на державному рівні будуть вшановувати чекістів, зокрема тих, на руках яких кров польських патріотів ", - написав він.

Як повідомляв Соцпортал, Польща відгородиться від України та Білорусі парканом.

Комментарии