У столиці пропонують встановити пам'ятник найпершому київському князю Аскольду

  1. Главная
  2. Архив
  3. Киев
  4. У столиці пропонують встановити пам'ятник найпершому київському князю Аскольду
22:00, 02.03.17
petition.kievcity.gov.ua

Саме за Аскольда Київське князівство отримало міжнародне визнання.

"У Києві було багато князів. Але найпершим є Аскольд (правив у 860-874 роках) - перший київський князь-християнин, який був засновником нашої держави - Русі", - говориться в тексті петиції, розміщеної на сайті Київської міської ради.
"Пам'ять про нього необхідно увічнити. Це була реальна людина, могила якої збереглась у Києві (Аскольдова могила). У всіх цивілізованих країнах вшановують засновників цих держав. Україна має підтвердити свої давні витоки і віддати шану своєму найпершому князю.Багато віруючих хотіли б, щоб Церква його канонізувала як святого. Вони твердять, що за 130 років до князя Володимира Аскольд уже приніс християнство до столиці Русі. Одне з найважливіших повідомлень візантійських джерел, що припадає на 70-ті роки ІХ століття — хрещення Аскольда та його найближчого оточення. Ця подія мала величезне значення у подальшому розвитку Руської землі. Відтоді літописи заговорили про її культурні й політичні зв'язки з європейськими державами. Факт хрещення Аскольда надихнув деяких істориків висловити припущення про введення християнства на Русі не в часи князівства Володимира у 988 році, а понад сто років раніше — за князя Аскольда", -йдеться в петиції.

У соцмережах з'явилися перші відгуки на цю ідею:

"Нарешті! Згоден, бо саме князь Аскольд уклав у 860 році угоду з Візантією, відбулося міжнародне визнання Київського князівста. Може, це започаткує процес очищення нашої історії від фальсифікацій, перегляду літописів".

Новости по теме

Популярные новости

Новости о войне

Последние новости