Поиск

У столиці пройде міжнародний Екофорум: Що про нього відомо

Понад 300 учасників створять комунікаційну платформу для налагодження плідної співпраці представників влади, науковців, власників компаній, інвесторів та громадських організацій. Організатори розповіли Соцпорталу, чтого варто очікувати від Форуму і заради чого ін взагалі збирається.

Таїсія Бехтер, керівник проекту «Міжнародний екологічний форум»:

«У 1994 році Асамблея ООН оголосила 16 вересня Міжнародним днем захисту озонового шару. Вже у той час усі прекрасно розуміли, що це одне із нагальних питань. На превеликий жаль, пройшло більше 30 років і ця проблема збільшилась у рази. Як же вирішується дане питання в Україні, ми і хочемо запитати у представників держави, громадських організацій, вчених, винахідників, бізнесу під час Міжнародного екологічного форуму».

Віктор Камінський, Доктор сільськогосподарських наук, професор, академік НААН, спікер МЕФ:

«Екологічні проблеми сьогодні першочергові для вирішення. Поліпшення екологічного стану території сільських населених пунктів – стратегічний вектор їх збалансованого розвитку та запорука здоров’я нації.

ННЦ «Інститут землеробства НААН України» має безліч напрацювань щодо оптимізації земельних угідь, формування агроландшафту, моніторингу і покращення ситуації сільських сельбищних територій.

Для покращання екотоксикологічної ситуації сільських сельбищних територій необхідно, щоб виробнича діяльність людини в агроландшафтіформувалась на засадах екологічної безпеки та енергозбереження за рахунок ефективнішого використання біокліматичного потенціалу з врахуванням природних закономірностей навколишнього середовища».

Елла Лібанова, Директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, академік НАН України:

«Я переконана, що головним критерієм розвитку країни є не ВВП на душу населення, а тривалість життя. Захворюваність і смертність населення напряму залежить від стану навколишнього середовища. Особливо, коли мова йде про викиди хімічних речовин та забруднену питну воду.

Ми мусимо боротися за свої права, а головне право кожної людини – це право на життя. Необхідно діяти! Ми багато речей можемо зробити поодинці, але для покращення екологічної ситуації необхідно об’єднуватися. МЕФ – це можливість об’єднатися заради збереження навколишнього середовища».

Олексій Рєзніков, заступник міського голови, секретар Київської міської ради:

«Питання екології є надзвичайно важливим для людства взагалі. Що стосується зокрема Києва, ми сьогодні говоримо, що нам необхідно розвивати туризм, як одну із складових економіки. А туризм без рекреації – неможливий.

Сьогодні об’єктами охорони культурної спадщини є, в тому числі, ландшафти Київських гір та територія Дніпра.

Перед нами стоїть важливе завдання: забезпечити комфортне перебування місцевим жителям та гостям столиці, а без покращення екологічної ситуації, неможливо говорити про високу якість життя. МЕФ допоможе у вирішення багатьох питань, які стоять сьогодні перед нами».

Тетяна Коцеба, Голова Правління ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі»:

«Екологія – важливе питання майбутнього наших дітей не тільки в Україні, а й у всьому світі. Питанню захисту навколишнього середовища важливо приділити значну увагу не тільки експертам, а ї пересічним громадянам. І тому громадська організація, яку я очолюю, долучається до форуму у якості партнера, щоб об’єднати однодумців заради великої справи, ключовим питанням якої являється екологічний проект».

Лілія Олійник, Голова ГО «Живу в гармонії»:

«Сьогодні тема екології стала найбільш топовою. Адже наша планета – це наша домівка, і іншої у нас просто немає. Кожна свідома людина намагається робити конкретні дії, щоб зберегти ті багатства, якими нас щедро наділив Всесвіт. Наша мета – об’єднати усі зусилля, щоб зберегти та зробити світ красивимі гармонійним для наступних поколінь».

Сергій Антонюк, Голова ГО «Нова українська спільнота»:

«Сьогодні екологія одна із найбільш важливих сфер нашого життя. Платформа, яку я очолюю, має на меті об’єднати політичні сили, бізнес, винахідників та громадських діячів з метою огляду стану справ та аналізу наявних проблем у сфері охорони навколишнього середовища; визначення шляхів вирішення виявлених проблем; розгляду питань державної підтримки і впливу громадськості на стан навколишнього середовища; ознайомлення з інноваціями, програмами та пропозиціями представників інших країн щодо мінімізації негативного впливу на навколишнє середовище».

Комментарии