Поиск

У Швеції почали друкувати частини тіла на 3D-принтері

Засновник стартапа Cellink Ерік Гатенхольм показав, що органи людини можна друкувати на спеціальному 3D-принтері.

28-річний Гатенхольм впевнений, що через 20 років за допомогою цієї технології будуть створюватися органи для пересадки людям.

У Cellink виробляють так звані біочорнила - рідина для друку, яка складається з органічних клітин. Ці чорнила виробляють з целюлози, що видобувається в лісах Швеції, і альгінової кислоти, яку отримують з морських водоростей. Компанія першою в світі почала через інтернет продавати стандартизовані чорнила, які можна змішувати з будь-яким типом людських клітин.

Зараз головна мета роботи компанії полягає в створенні хрящів і клітин шкіри, які можна застосовувати для тестування медичних препаратів і косметики.

-Від самого початку ми поставили собі за мету змінити світ медицини - ні багато, ні мало. Ми хотіли, щоб наша технологія з'явилася в кожній лабораторії світу, - каже Гатенхольм.

Вартість біочорнил варіюється від 9 до 299 доларів, а принтери компанія продає від 10 тисяч до 39 тисяч доларів. Більшість покупців - університети та наукові центри в США, Азії і Європі. Серед них - Массачусетський технологічний інститут, Гарвардський університет та Універсітетскій коледж Лондона. Але і фармацевтичні компанії звертаються до технологій Cellink для розвитку своїх продуктів. Вони проводять випробування на створених за допомогою біодруку людських тканинах, що, можливо, дозволить з часом скоротити кількість проведених зараз дослідів над тваринами.

Як повідомляв Соцпортал, вчені створили прототип серця на 3D-принтері.

Комментарии