Поиск

5 грудня у Рівному було зірвано тренінг під назвою «Більше рівності! Фемінізм у повсякденному житті».

Десяток невідомих стали у дверях приміщення, де мав розпочатись захід, почали перебивати та ображати організаторок.

«До наших аргументів вони були глухі та постійно повторювали ніби попередньо завчений текст. Про те, що ми проводимо антиукраїнський захід, бо насаджуємо неправильні цінності, вчимо жінок робити аборти і так далі», – розповіла співорганізаторка заходу.

За її словами, особливе невдоволення викликало те, що одна з доповідачок позиціонувала себе, як квір. А також те, що захід фінансується неукраїнським фондом.

«Однак вони не застосовували фізичної сили і загалом не давали приводу поліції затримати себе через занадто агресивну поведінку», – зазначила співорганізаторка.

Тож правоохоронці лише запропонували сторонам домовитись, а потім прийняли дві заяви – про зрив заходу від організаторів і про «антиукраїнську» акцію від опонентів.

Останні, скоріш за все, є членами місцевих ультраправих груп. Зокрема, відомо про активність осіб, близьких до «Національного корпусу» і «Братства».

На жаль, це не перший випадок зриву заходу, присвяченого правам жінок. Так, 8 березня у Львові після маршу сталось декілька нападів на учасників заходу та гостей виставки у Феміністичній майстерні. Один з активістів опинився в лікарні у важкому стані з переломом черепа. Цього ж дня ультраправі перешкодили феміністичній акції в Ужгороді та залили дівчат-учасниць фарбою.

У грудні 2017 року в Києві стався напад на студентський Гендерний клуб. А у вересні на Львівському форумі видавців через погрози ультраправих скасували презентацію дитячої книжки «Майя та її мами» Лариси Денисенко.

Даних щодо покарання винних в організації перелічених нападів немає.

Комментарии