Поиск

У польській мережі супермаркетів ввели "тиху годину" для людей з аутизмом

Супермаркети відомої торгової мережі в Польщі ввели "тиху годину", щоб допомогти покупцям з аутизмом

У магазинах на кілька годин приглушують світло, відключають музику і телерекламу. В цей час продавці не роблять оголошень по гучному зв'язку. Крім того, відкриваються додаткові каси для такої категорії осіб. Ініціативу схвалили медики і благодійні фонди, повідомляє портал onet.pl.

Акцію під гаслом "Дай мені час" вперше провів торговий центр в місті Ченстохова на півдні країни, а потім починання підхопили в Гданську, Вроцлаві, Радомі, Жешуві, Кельце і в інших польських містах. Фахівці відзначають, що людям з розладами аутистичного спектру (РАС) властива підвищена сприйнятливість до зовнішніх подразників. Вони губляться в яскравому і галасливому супермаркеті. Їм важко сконцентруватися на покупках. Тому персонал пильно стежить за тим, щоб товари на полицях лежали особливо рівно. Це може турбувати особливих клієнтів. Крім того, касири проходять додатковий інструктаж - вони повинні виражатися гранично ясно і конкретно. У Польщі зафіксовано 30 тисяч хворих на аутизм, серед яких 20 тисяч дітей.

Директор з комунікацій торгової мережі Дорота Патейко пояснила, що "час тиші" вводиться після консультацій з фондами допомоги аутистам. Для цієї мети один раз в тиждень вибирається ранковий або вечірній час. "Наші дії покупці схвалили", - уточнили в прес-службі мережі.

За оцінками британських дослідників, 64% людей з даним видом розлади намагаються не ходити в супермаркети, а 28% потрапляли в незручну ситуацію. Негарна історія сталася в Дубліні, де жінці з хворою дитиною не дозволили зайти в магазин. Після цього в торгових мережах Ірландії з'явилися спеціальні "тихі години". Така практика поширена також у Великобританії та Нідерландах.

Більше про медичну реформу в Україні в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

Комментарии