Поиск

У ПАРЄ обговорять український закон "Про освіту"

Парламентська асамблея збирається на осінній сесії провести термінові дебати щодо статті 7 закону України "Про освіту", тим самим підтвердивши запит угорців і інших депутатів.

Таке рішення прийняло Бюро ПАРЄ у понеділок, 9 жовтня, передає "Європейська правда".

Згідно з інформацією видання, перед керівним органом стояв вибір із трьох тем на дебатах - масові порушення прав людини у М'янмі, криза у Каталонії або українське мовне питання. Члени Бюро ПАРЄ вибирали між двома останніми або парламент міг відмовитися від термінових дебатів. Вони відмовилася від обговорення каталонської кризи, щоб не нагнітати обстановку.

Питання українського закону взяли також не відразу, голоси розподілилися навпіл. Багато хто наполягав, що необхідно дочекатися висновку Венеціанської комісії. Але з другого разу рішення було прийнято у бік України з мінімальною перевагою.

Таким чином, ПАРЄ розгляне українське питання в четвер, 12 жовтня.

Раніше повідомлялося про те, що президент Петро Порошенко підписав закон України №2145-VIII "Про освіту", прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року. Застереження проти нього висловили Угорщина, Румунія, Болгарія, Росія та Молдова.

Як повідомляв Соцпортал, у Києві почався опалювальний сезон.

Комментарии