Поиск

У Парижі відзначили 75-річчя визволення від німецької окупації

На честь річниці визволення французької столиці в місті пройшов парад за участю раритетної військової техніки. Маршрут параду повторив шлях, по якому просувалися перші визволителі міста

У Парижі відбувся святковий парад з нагоди річниці визволення міста від німецької окупації. У неділю, 25 серпня, пройшло рівно 75 років з того дня, коли американські та французькі дивізії увійшли в Париж, а останній пункт німецької оборони здався в полон.

Урочисті заходи відбулися також біля Ейфелевої вежі за участю паризьких пожежних, які зіграли велику роль в ході боїв за визволення міста.

Крім того, мерія міста влаштувала парад за участю старовинних автомобілів, повідомляє RFI.

Вуличні бої в Парижі тривали з 19 по 25 серпня 1944 року. Після захоплення останнього пункту німецької оборони капітан пожежної служби Люсьєн Сарніге піднявся на Ейфелеву вежу і встановив замість прапора зі свастикою французький триколор.

«Париж, над яким поглумилися, який зруйнували і який катували, сьогодні звільнений!» - оголосив увечері 25 серпня 1944 генерал Шарль де Голль зі сходів паризької мерії на площі Готель-де-Вілль.

В Опівдні 25 серпня 1944 року пожежний Люсьєн Сарніге замінив прапор зі свастикою на французький. Гітлер наказав підірвати місто, в тому числі - Ейфелеву вежу, однак німецький комендант Парижа Дітріх фон Хольтіц (Dietrich von Choltitz) не послухався наказу.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии