Поиск

У ООН розповіли жахливі подробиці етнічних чисток в Конго

У період з 12 березня по 19 червня в Демократичній Республіці Конго в результаті діяльності двох угруповань - "Камуіна Нсапу" і "Бана мура" - був убитий 251 чоловік, включаючи дітей молодше восьми років.

Про це йдеться в опублікованій доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, передає Reuters.

Вбивства відбувалися в провінції Касаї і носять "етнічний характер". Звіт базується на свідченнях 96 біженців, багато хто з яких мали шрами, також у них були відсутні кінцівки.

-Розповіді біженців були абсолютно жахливими, навіть для наших співробітників, які звикли до подібного роду явищ. А в Анголі працювала дуже досвідчена команда. Але навіть вони рідко коли повідомляли про такий ступень жорстокості,

- підкреслив представник ООН Скотт Кемпбелл.

За словами очевидців, "людей спалюють живцем і рубають на шматки". У доповіді підкреслюється, що звірства все частіше носять етнічний характер і відбуваються при пособництві уряду.

Відомо, що члени угруповання "Камуіна Нсапу", що складається в основному з неповнолітніх, відрізають жертвам голови і п'ють кров. В основному їх жертви - діти різної статі, деяким з них не було і семи років.

Камуіна Нсапу - це ім'я конголезького вождя, який претендував на владу в окремих регіонах провінцій Східне Касаї і Центральне Касаї. У серпні 2016 року він був убитий, після чого рух бойовиків, названий його ім'ям, почав вести боротьбу проти влади Конго.

Як повідомляв Соцпортал, луганські бойовики розпочали етнічні чистки.

Комментарии