Поиск

У Москві і Петербурзі проходять акції проти політрепресій

Учасники неузгоджених акцій в двох найбільших містах Росії вимагають звільнити тих, хто був затриманий в ході протестних заходів

У Москві і в Санкт-Петербурзі в суботу, 31 серпня, проходять неузгоджені акції проти політичних репресій та на підтримку затриманих в ході протестних заходів в кінці липня і на початку серпня.

У столиці РФ до пам'ятника Грибоєдова на Чистих Прудах стягнули автозаки, туди ж підходять активісти, в основному розрізненими групами, зібралося багато журналістів. Як передає кореспондент DW, біля виходу з метро співробітники поліції проводять додатковий огляд. Площа перед пам'ятником, звідки розпочнеться хода, майже заповнена, там знаходяться близько 300 осіб. За суб'єктивними оцінками, майже кожен третій з тих, що зібралися - співробітник ЗМІ.

Серед учасників акції - кілька одиночних пікетників. Спочатку плакат з написом "Політв'язням - свободу! Путінську ОЗГ (організоване злочинне угруповання. - Ред.) - під суд!" - тримала жінка в чорній футболці. Пізніше в декількох метрах від неї встала дівчина, її практично відразу щільним кільцем обступили журналісти.

На хід прийшли лідер партії "Яблуко" Григорій Явлінський і правозахисник Сергій Мохнаткіна, який перебуває під слідством у справі про неповагу до суду, але все одно вирішила приєднатися до акції. У натовпі були помічені муніципальний депутат Ілля Азар і юрист Фонду боротьби з корупцією (ФБК) Любов Соболь. Люди аплодують, скандують: "Ми тут влада!" - і поступово висуваються до Пушкінської площі.

У Санкт-Петербурзі активісти вийшли з поодинокими пікетами в знак солідарності з протестувальниками в Москві. Вони планують протягом доби змінювати один одного на вулиці Правди і Великій Московській в центрі міста. Ті, що прийшли розгорнули російські триколори. Одна з пікетниць вимагає закрити "московську справу".

Лібертаріанська партія Росії і муніципальний депутат Олена Русакова подавали заявки на проведення акції 31 серпня в Москві, але отримали відмову від мерії. Організатори оскаржили заборону і добилися часткового задоволення свого позову, проте пізніше Мосміськсуд скасував постанову. Любов Соболь проте закликала пройти ходою від пам'ятника Грибоєдова до Пушкінської площі.

Всі політичні новини України читайте в розділі #Банкова на Соцпорталі.

Комментарии