Поиск

​У Львові у вчительки початкових класів виявили відкриту форму туберкульозу

Відкриту форму туберкульозу виявили лікарі у вчительки початкових класів ЗСШ №78 у Львові. Після цього медики обстежили всіх учнів, які контактували з педагогом.

У Львові у вчительки початкових класів виявили відкриту форму туберкульозу

Про це розповіла завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій міського відділу Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Ганна Павлів, повідомляє ZAXID.NET.

З’ясувалося, що під час медогляду, який 25-річна вчителька проходила у серпні, у неї не виявили жодних проблем зі здоров’ям. Коли пізніше жінка поскаржилася на самопочуття сімейній лікарці, в неї запідозрили туберкульоз. Побоювання підтвердилися, коли жінка пройшла обстеження у фтизіатричному диспансері

Про це ZAXID.NET розповіла завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій міського відділу Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Ганна Павлів.

Учителька захворіла 24 жовтня. Цього ж дня вона звернулася до сімейного лікаря зі скаргами на погане самопочуття, підвищену температуру тіла. Їй зробили рентген і запідозрили туберкульоз. 25 жовтня вчительку ретельно обстежили у фтизіатричному диспансері, де і підтвердили відкриту форму туберкульозу. Її відразу скерували у лікувальний заклад, – розповіла Ганна Павлів.

Як тільки діагноз підтвердився, медики одразу попередили про це директору школи, де працює вчителька. Про випадок відкритої форми туберкульозу повідомили і батькам учнів.

Учителька вела 1-В клас. Як тільки стало відомо про хворобу вчительки, ми своїми силами провели дезінфекцію шкільного приміщення. Це було під час осінніх канікул. Наступного дня до нас прийшли працівники санстанції зі своїми засобами і ще раз провели дезінфекцію. Усіх дітей обстежили, жодної хворої дитини нема. У школі провели батьківські збори, на які запросили не лише батьків дітей, яких вчила вчителька, а усіх бажаючих, медиків, де всім розповіли, що це за хвороба, і як діяти, – розповіла заступниця директора ЗСШ №78 Олександра Пашук.

Вчителька, в якої виявили туберкульоз, працює у школі з середини минулого навчального року. Тоді жінку призначили класною керівницею у п’ятикласників. Цих дітей лікарі теж обстежили. Відповідну перевірку пройшли і вчителі, які контактували з хворою. Всі здорові.

У школі запевняють, медогляд педагоги проходять раз на рік. Учителька, що захворіла, останній медогляд і флюорографію проходила 16 серпня 2019 року, тож була допущена до роботи до 2020 року. Вона не кашляла та не ходила на лікарняні.

У вчительки, що захворіла, є маленька дитина. Вона практично не була у декретній відпустці. А годування дитини, вставання до неї уночі та робота, все це, звісно, давалося їй нелегко. Може перевтома і стала підставою для хвороби, бо з людьми, хворими на туберкульоз, як каже хвора, не контактувала. І чоловіка, і дитину обстежили відразу 25 жовтня. Вони здорові, - додала завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій міського відділу Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Ганна Павлів.

За 9 місяців 2019 року відкриту форму туберкульозу легень діагностували у 152 львів’ян.

Про секрети здоров'я і молодості читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі

Комментарии