Поиск

У Китаї за корупцію стратили екс-начальника поліції Внутрішньої Монголії

Верховний народний суд Китаю в п'ятницю оголосив, що привів у виконання вирок про смертну кару колишньому начальнику поліції автономного району Внутрішня Монголія, екс-політраднику Чжао Ліпін, який раніше був визнаний винним в скоєнні вбивства і в корупції.

Про це повідомляють РИА Новости.

За даними слідства, Чжао Ліпін в березні 2015 року застрелив людину в місті Чіфен. Пізніше в кінці липня 2015 року він був виключений з партії. Чжао Ліпін за сумісництвом також займав посаду голови відділення Народної політичної консультативної ради Китаю (НПКРК) Внутрішньої Монголії.

Вирок про смертну кару було винесено судом міста Тайюань провінції Шаньсі в листопаді 2016 року. Суд постановив, що з 2008 по 2010 роки він незаконно отримав 23,7 мільйона юанів (близько 3,5 мільйона доларів США).

Смертна кара в Китаї передбачається по багатьом статтям Кримінального кодексу, в переважній більшості випадків - за незаконний обіг наркотиків. Останнім часом різко зросла кількість самотніх вироків за корупцію. Верховний народний суд і Верховна народна прокуратура Китаю в квітні минулого року уточнили правила застосування смертної кари в корупційних справах, ухваливши, що вища міра покарання буде використана у випадках привласнення незаконним шляхом або отримання хабарів на суму понад 460 тисяч доларів.

Як повідомляв Соцпортал, як Китай б'є Росію під сибірський дих.

Комментарии