Поиск

Виставка ARTEFACT: Chernobyl 33 вражає та запрошує до переосмислення

26 вересня у Річковому вокзалі в центрі Києва відбулася прем'єра першої міжнародної медіа-арт виставки ARTEFACT: Chernobyl 33. Разом з експонатами було презентовано тизер документальної арт-стрічки про Чорнобиль та трек самого відомого бітбоксера світу DubFX, створеного спеціально для виставки.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

Впродовж 10 днів сучасні лазерні, проекторні, VR та AR інсталяції будуть занурювати відвідувачів в атмосферу та проблематику виставки, що присвячена маніпулюванню та замовчуванню інформації навколо Чорнобильської катастрофи.

- Завдяки сучасним технологіям та баченню митців виставка працює глибоко з емоціями та відчуттями. Це дійсно можливість увійти у суперсучасний портал у Чорнобиль. І навіть мене - людину, що все життя займається чорнобильською тематикою - ці інсталяції сильно вражають, - зазначила науковий директор музею Чорнобиль та головний експерт з чорнобильської тематики Анна Королевська.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

Виставка поєднала більше 20 українських та міжнародних експонатів від артистів з Китаю, Іспанії, Італії, Данії. Як зазначив міжнародний куратор Юрій Лех, засновник іспанського медіа-арт фестивалю MADATAK:

- Українці дуже талановита нація. Через такі соціальні культурні проєкти, через сучасне переосмислення минулого ви можете розповісти світу, хто ви є насправді.

Українські куратори виставки Валерій Коршунов та Ярослав Костенко розповіли, що виставка розпочалась 26 квітня всього з декількох експонатів сумісного проєкту з музеєм Чорнобиля і виросла до міжнародного масштабу та виставки на 2 поверхи Річкового Вокзалу.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

Другий поверх Річкового Вокзалу вперше відкрито для відвідування спеціально для виставки та він повністю ідентичний до будівель та їх стану сьогодні у Чорнобильський Зоні. Це додає унікальності атмосфері виставки та реалістичності експонатам. Це мабуть краще місце для такої виставки про Чорнобиль.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

На відкритті виставки вперше було презентовано трек найвідомішого бітбоксера світу DubFX - який він написав спеціально для одного з експонатів виставки на основі бібліотеки “Звуки Чорнобиля” проєкту ARTEFACT та з використанням народних фольклорних пісень бабусь Чорнобильського регіону. Послухати його наразі можливо лише на виставці.

У Києві відкрилася виставка ARTEFACT: Chernobyl 33

Виставка працює щодня з вільним входом з 11:00 до 21:00 години. І поки на вулиці холодно та сіро - самий час відвідати яскраву медіа-арт виставку, яка після прем’єри в Києві буде експонуватися у світі.

Нагадуємо, що є можливість замовити авторські та кураторські екскурсії для великих компаній — від 20 осіб.

Для цього необхідно лише зареєструватися за посиланням: https://forms.gle/5yYMVrJrdvyqkfXL7.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, щоб не пропустити всі найкращі фестивалі та концерти в Києві.

Всі новини шоу бізнесу читайте в розділі #LifeStyle на Соцпорталі.

Комментарии

Новости по теме