Поиск

У Києві пройде ​театральний Фестиваль, що відкритий для різних людей

26-28 травня 2017 року у Києві відбудеться Третій Міжнародний театральний інклюзивний Фестиваль «АРТ-Плейбек. Разом». Мета Фестивалю - створити умови для безпечного спілкування, діалогу за допомогою театру між різними громадами та спільнотами, в тому числі тими, у кого не завжди є можливість бути почутими, які за певних обставин відчувають на собі дискримінацію, пригноблення або представляють меншість: люди з інвалідністю, представники ЛГБТІ-спільноти, національні меншини, вимушені переселенці зі Сходу України та Криму, підлітки та інші групи.

Три дні поспіль люди з різним досвідом та способом життя матимуть змогу долучитись до спільного творчого процесу, досліджуючи такі теми: - як навчитися сприймати різність та знаходити в ній поштовх для власного розвитку? - які існують шляхи до миру? Як ми сприймаємо тих, хто відрізняється від більшості?

Під час фестивалю будуть досліджуватися гендерні стереотипи, розглядатиметься вплив театру на підлітків, відпрацьовуватимуться командні навички та увага, робота над складними ролями та музична імпровізація. Відвідувачі матимуть змогу подивитися театральні перформанси, взяти участь у майстер-класах і навіть спробувати себе у якості актора чи акторки.

Основні інструменти роботи на Фестивалі – інтерактивні театральні методики, які успішно зарекомендували себе по всьому світу: плейбек-театр, театр пригноблених та документальний театр. Вони заохочують людей досліджувати власне життя, усвідомлювати власну відповідальність за нього, переосмислювати свої установки, поведінку та в подальшому вносити в життя якісні зміни.

На Фестиваль запрошені висококваліфіковані тренери з України, Ізраїлю, Німеччини, Росії, які є спеціалістами по роботі з різними громадами та соціальними питаннями за допомогою театру. На Фестивалі буде представлено 14 театральних перформансів, ромсько-український музичний мікс та авторські вірші мовою жестів. Також учасники будуть запрошені до обговорення теми «Як розвивати культуру інклюзії за допомогою театру?» і матимуть можливість познайомитись з діяльністю громадських організацій у форматі живої бібліотеки.

Фестиваль може бути цікавим всім людям, які займаються власним розвитком у напрямку творчості, стосунків людина-людина, людина-громада, розширенням світогляду, а також акторам різних напрямків, особливо жанру імпровізації, соціальним активістам, психологам, соціальним працівникам, педагогам, представникам державних органів. Запрошуються всі, хто хоче бути почутим та почути інших.

Організаторами Фестивалю є соціально-культурний проект «АРТ-Плейбек», Фонд Фрідріха Еберта (Регіональний офіс «Діалог Східна Європа»), Всеукраїнська спілка молодіжних громадських організацій YMCA України, Музей історії Києва.

Партнери Фестивалю: Міжнародний благодійний фонд «Help young» («Допоможи молодим»), Київський інститут імені Бориса Грінченка, Ресурсний центр ГУРТ, Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю зору «Генерація успішної дії», Центр реабілітації праці для розумово відсталих інвалідів «Трамплін», ГО «Інсайт», благодійний проект «Почути», благодійне товариство допомоги людям з розумовими порушеннями «Джерела», Центр зайнятості вільних людей, колаборація «Щасливці», асоціація молодих ромів України «Грессус», музичний гурт «Кхамаро», ГО «Театр для діалогу», QueerHomeKyiv, PastPlay театр, ВОСТОК-СОС, ГО «Центр громадянських ініціатив «Ми разом», інформаційно-аналітичне агентство «Главком», плейбек-фестиваль «Борщі», Київський плейбек-театр «Дежавю плюс», Арт-терапевтична асоціація, Кампанія проти дискримінації, Центр культурного менеджменту проект «Містки громадської активності» за підтримки Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США), ГО «Відчуй», соціальний проект «Inclusive Friendly», майстерня гарного настрою «Добра цукерня».

Театральні колективи, які беруть участь у Фестивалі: незалежний театр «Напротив» (Брест, Білорусь), плейбек-театр «ЭХО» (Кривій Ріг), Q Playback Theatre (Київ), театр плейбеку та імпровізації «Фата Mоргана» (Київ), Дніпровський плейбек-театр «Сусіди», плейбек-театр «Живе Дзеркало» (Харків), плейбек-театр «Моя Історія» (Запоріжжя), Інклюзивна театральна студія імпровізації «ДаліБуде» (Київ), сімейний склад дитячої театральної студії імпровізації та плейбеку «10 подушок» (Київ), Львівський плейбек-театр «ВСІ СВОЇ», Київський плейбек-театр «Отражение», Петербурзький Плейбек Квінтет (Санкт-Петербург, Росія), колаборація «Щасливці» (Київ).

Адреса проведення Фестивалю:

Музей історії Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7 (метро «Театральна»)

Відкриття Фестивалю 26 травня о 15:30

Комментарии