Поиск

Хвиля популярності крафтового пива прийшла в Україну кілька років тому з США, де крафтові пивоварні захопили вже чверть пивного ринку. У нашій країні крафтове пиво відвоювало поки тільки 1% ринку, але цей тренд з кожним днем поширюється все швидше. При цьому більшість українців досі не може відповісти, що ж таке крафтове пиво. Тому виникла необхідність у фестивалі пивної культури – Kyiv Beer Festival. Де і як проходить відбір пивоварів для фестивалю, організатори розповіли в своєму відео:

В результаті цих пошуків 7-8 жовтня на "Арт-заводі Платформа" збереться понад 40 броварень, домашніх і контрактних пивоварів, а також експертів з усіх куточків України.

Антон Перегудов, пивоварня Art Brewery White Rabbit (Кривий Ріг): Ми називаємо крафт "особливе пиво для особливих людей". Але в той же час пивна революція швидко захоплює маси в Україні та світі. Причина проста: хто хоч раз спробував крафтове пиво, не хоче більше пити звичайне.

Коли стандартний асортимент великих виробників перестав задовольняти потреби масового споживача, прийшов час невеликих приватних броварень.

Сергій Гойко, пивоварня Pivna Duma (Київ): Кожен раз, коли вариш крафтове пиво, хочеш зробити бомбу, яка вибухне і знищить стереотипи про пиво.

Практично кожен виробник крафтового пива в Україні має амбітні плани щодо викорінення стереотипів у співвітчизників.

Юрій Заставний, пивоварня "Правда" (Львів): Крафтове пиво – це в першу чергу самоповага. Наше завдання, щоб навіть небагаті люди, у яких на пиво є наприклад 20 гривень, не вливали в себе незрозумілу рідину з кіоску, безликий масовий продукт, що віддалено нагадує пиво. Краще випити менше, але якісного та гідного пива з почуттям самоповаги.

Ще одна важлива мета фестивалю: особисто познайомити споживачів з пивоварами – тими, хто вибрав для себе нелегку місію виховання смаку до якісного пива. У лекторії пивовари розкажуть про особливості своїх виробництв, про те як відкрити і просувати власну справу.

Назар Дребот, пивоварня Cooper Head (Івано-Франківськ): Різниця між масовим і крафтовим пивом в тому, що в тебе є вибір. Можна знайти підходяще крафтове пиво під будь-якій смак, настрій і навіть погоду. Величезну насолоду можна отримати, поєднуючи крафтове пиво з різними стравами. Більшість українців досі вважають, що пиво треба пити з таранькою. Але все набагато глибше. Спробуйте, наприклад, Milk Stout з пломбіром і ви отримаєте зовсім інші враження, зовсім інші емоції.

Що стосується їжі, то фуд-корт на Kyiv Beer Festival буде не менш різноманітний, ніж на добре знайомих фестивалях Ulichnaya Eda. Тому кожен зможе зануритися в Beer & Food Pairing – спробувати найбільш вдалі поєднання страв з певними сортами пива. Радимо на вході взяти гід по фестивалю, що містить в тому числі поради з таких сполучень, тоді гастрономічна подорож фестивалем гарантовано буде смачною. Також на Kyiv Beer Festival проходитиме відкрите варіння одного з сортів. Потім пиво буде визрівати місяць, а гості, що брали участь в його приготуванні, зможуть спробувати своє творіння на наступному фестивалі Ulichnaya Eda 11-12 листопада.

Юрій Алексеевец, пивоварня Red Cat (Харків): Є сорти пива, які визрівають протягом трьох місяців, а є ті, на приготування яких досить трьох тижнів. Це ціла наука, мабуть, найцікавіша і смачна з усіх.

У повсякденному житті не так просто відшукати багато сортів якісного крафтового пива, а тим більше перепробувати їх все. На фестивалі дегустаційна порція буде 100 та 300 мл, тому у кожного гостя повинно вистачити сил спробувати за один день багато сортів і відчути себе пивним сомельє. Серед них будуть досить несподівані позиції, наприклад, з додаванням чебрецю, тархуна, гречки або кукурудзи. Відмітки 100 і 300 мл будуть на келиху, який на вході безкоштовно отримує кожен гість. Щоб дегустація була справжньою, на території будуть рінзери для мийки келихів після кожного сорту пива.

Фестиваль познайомить гостей з ще одним світовим трендом – кібер-футболом. Світова аудиторія кіберспорту зараз оцінюється в 214 млн глядачів, а обсяг ринку - в $ 900 млн. Кіберспорт – найбільш швидкозростаюча спортивна дисципліна в світі. Завдяки досягненням українських спортсменів, Україна входить в Топ-5 киберспортівних країн світу поряд з США, Південною Кореєю, Китаєм і Швецією. Тому в рамках Kyiv Beer Festival в одному з павільйонів фестивалю за підтримки Федерації віртуального футболу України пройде фінал Кубка України зі значним призовим фондом.

Як і на фестивалях Ulichnaya Eda, частина території Kyiv Beer Festival буде відведена під розвиваючу дитячу зону, де можна буде залишити дитину від 2 до 12 років з досвідченими нянями та аніматорами і зі спокійною душею зануритися в світ крафтового пива.

Квитки: concert.ua/eventpage/kyiv-beer-festival

Комментарии