Поиск

У Києві підтримали білоруських активістів, які виступили проти декрету про дармоїдство

17 березня українські активісти вийшли під посольство Республіки Білорусь на знак солідарності із протестним рухом проти декрету білоруського президента “о предупреждении социального иждивенчества“.

Ним передбачено адміністративні стягнення з громадян за відсутність постійного місця роботи. Цей наказ в народі вже названо “дикретом про тунеядство” (дармоїдство).

5 березня цього року в різних містах Білорусі громадяни вийшли на санкціоновані мирні акції протесту проти “дикрету …”. В той день правоохоронці намагались затримати декількох учасників, проте обурений натовп цього не допустив. 12 березня з`явились новини про незаконні затримання активістів людьми в цивільній формі. Затримання продовжуються і зараз.

У 2011 році Олександр Лукашенко вже розганяв анти-президентські протести таким чином.

24 березня 2017 року масова акція протесту планується в Мінську.

Київські активісти із плакатами “Стены рухнут” та “Білоруси – ви боретесь не дарма” влаштували акцію солідарності.

На акції були присутні також і дослідники міжнародних трудових реформ, які запевнили, що реформування трудового законодавства в Україні рівняється на Росію, яка в свою чергу рівняється на Білорусь. По наростаючій в наших країнах відбувається звуження трудових прав громадян: короткострокові трудові договори, проти яких протестували в Києві, вже давно розповсюджені на більшість працевлаштованих у Білорусі.

Соціальні активісти закликають не допустити прийняття в Україні проекту Трудового кодексута закликають громадськість до спротиву втіленню найгірших світових практик з експлуатації людини.

Комментарии