Поиск

У Києві до 100-річчя Соборності України відбудеться низка святкових заходів

День Соборності

До Дня Соборності України – 100-ї річниці Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який відзначають 22 січня, у столиці відбудеться низка урочистих та святкових заходів.

Про це інформують Новини Києва. Соцпортал з посиланням на КМДА.

Так, до цієї знаменної події, 22 січня, за участю керівництва держави та міста відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятників Т.Г Шевченку та М.С. Грушевському. Окрім того, у цей день, у рамках відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років, організують тематичні заходи, присвячені 100-річчю проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

20 січня – 15 лютого на Майдані Незалежності проведуть інформаційно-виставковий проект «100 років боротьби», приурочений до Дня Соборності України.

21 січня о 12:00 заплановано відкриття меморіальної дошки на честь Головного отамана військ і флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри, за адресою: вул. С. Петлюри, 2/4.

Також 21-22 січня відбудуться урочистості у районах Києва за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, учасників антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, громадських і релігійних організацій, представників закордонного українства, діячів науки та культури та інших.

22 січня на мосту ім. Є. Патона проведуть молодіжну акцію «Живий ланцюг соборності», а також мирне зібрання «День Соборності України».

Окрім того, 22 січня, із 8:00 до 19:00, на Софійській площі відбудеться святковий захід до 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

21-25 січня проведуть Дні інформування населення, трудових колективів підприємств, установ та організацій міста з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

22 січня організують слайд-бесіду «Моя Батьківщина» у публічній бібліотеці імені Лесі Українки.

У Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія» організують книжкову виставку «Український шлях до Незалежності від Революції до Соборності», яка триватиме із 10 до 28 січня.

У Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» триває фотовиставка до Дня Соборності України, яка працюватиме до 31 січня.

У січні заплановане відкриття нових та поновлення існуючих експозицій з історії Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, їхньої ролі у процесі здобуття незалежності України, організація книжкових та ілюстративних виставок, оглядів літератури та інших просвітницьких заходів у закладах культури.

Окрім того, протягом січня у столиці проводяться науково-просвітницькі, виховні заходи, присвячені висвітленню історії української державності: засідання за круглим столом, наукові читання, лекції, виставки дитячих малюнків, конкурси плакатів, патріотичні акції, флешмоби та екскурсії історичними місцями столиці тощо.

У Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей протягом 19-20 січня триватимуть тематичні заходи: конкурс малюнка «Український рушник», спортивний конкурс «Козацькі ігри», тематичне заняття «Ми всі українці – єдина сім’я».

У січні у читальному залі Державного архіву м. Києва та на офіційному сайті архіву проведуть виставку архівних документів «До 100-річчя Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки».

У місцях проведення загальнодержавних заходів буде забезпечено чергування бригад екстреної медичної допомоги, охорону громадського порядку та святкове оформлення. На час підготовки та проведення заходів, у разі необхідності, обмежать рух транспорту та внесуть зміни в роботу міського пасажирського транспорту загального користування.

Нагадаємо, у 2018 році для України було відкрито додаткові торгові преференції.

Комментарии