Поиск

У Канаді знайшли невідомі науці мікроби

Знахідку випадково зробила звичайна місцева студентка під час туристичного походу, яка просто вирішила зібрати зразки грунту поблизу міста Галіфакс.

Про це повідомляє Соцпортал, посилаючись на Ракурс.

Студентка Університету Делхаузі Яна Егліт під час туристичного походу з цікавості зібрала зразки ґрунту за межами міста Галіфакс.

Пізніше в цих зразках були виявлені мікроорганізми, які не підходили до жодного з наявних царств еукаріотів.

Деякі класифікації припускають існування до 20 царств живих організмів, але загальновизнаною вважається класифікація, у яких їх тільки п’ять: прокаріоти (доядерні організми), гриби, рослини, тварини й протисти (ядерні організми, що не потрапили в попередні три групи).

Виявлені Егліт організми не можна віднести до жодної з цих груп, тим не менш, вони належать до вже відомої, хоч і маловивченої, групи мікробів — хемімастіготів (hemimastigotes). Ці організми мають два ряди джгутиків і оригінальну структуру клітини.

Всього в зразках Егліт було знайдено два види таких мікробів — Spironema, який вже потрапляв у поле зору науки, і невідомий раніше, котрий назвали Hemimastix kukwesjijk. За словами студентки, вони поводять себе незвично, тому виявити їх вдалося далеко не відразу.

Хемістіготів виявили ще в XIX столітті, але знайти їм місце на дереві еволюції так і не вдалося. На думку вчених, з іншими живими організмами вони розійшлися щонайменше 1 млрд років тому.

У Канаді знайшли невідомі науці мікроби

Зібрані зразки дозволили вченим остаточно переконатися, що ці мікроорганізми не підходять до жодного з царств.

Зараз дослідники виростили в лабораторних умовах велику кількість Hemimastix kukwesjijk, щоб детально їх вивчити. На думку вчених, хемістіготи можуть дати відповіді на багато питань еволюції.

Втім, теорія про віднесення їх до окремого царства ще на стала загальновизнаною. Можливо, в майбутньому їм знайдуть інше місце в класифікації живих організмів.

Нагадаємо, яд скорпіонів може стати проривом у сучасній медицині.

Комментарии